Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 maja 2002, 09:47

autor: Fajek

Xbox złamany!

Grupie pod nazwą ProjectX udało się złamać zabezpieczenia zapobiegające kopiowaniu płyt na konsole firmy Microsoft – Xbox’a.

Grupie pod nazwą ProjectX udało się złamać zabezpieczenia zapobiegające kopiowaniu płyt na konsole firmy Microsoft – Xbox’a.

Grupa ProjectX powstała z osób będących członkami takich grup warezowych jak Kalisto czy Echelon zajmujących się łamaniem i wypuszczeniem na rynek gier m.in. na Playstation 2.

Co oznacza fakt złamania zabezpieczeń? Na pewno to, że pojawią się pirackie wersje gier na Xbox’a, co z kolei wiąże się ze stratami producentów i właścicieli praw autorskich. Złamanie zabezpieczeń będzie również oznaczało wzrost popularności tej konsoli, tak jak miało to miejsce choćby w przypadku PS2. Jednak wydarzenie to jest pierwszym krokiem w kierunku stworzenia emulatorów umożliwiających uruchamianie gier z Xbox’a na komputerach PC.

Biorąc pod uwagę, iż wszystkie te działania są niezgodne z prawem, Microsoft zapewne ze wszystkich sił będzie starał się zapobiec rozpowszechnianiu pirackich gier, jednak jak wiemy nie będzie to zadanie łatwe. Kiedy więc możemy spodziewać się emulacji konsoli Xbox? Należy pamiętać, iż Xbox to w zasadzie odpowiednio spreparowany PC, więc kto wie czy emulator nie powstanie w ciągu kilku miesięcy...