Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 stycznia 2002

Japońskie konsolowe hity z Eidos Interactive

Sznur, 30 stycznia 2002, 18:11

Eidos Interactive ogłosił utworzenie nowej marki, której celem będzie wprowadzenie wysokiej jakości japońskich gier na światowy rynek. Fresh Games rozpocznie działalność od Mr Moskeeto, Mad Maestro!, i Legaia 2: Duel Saga. Wszystkie trzy gry wyprodukowało SCEI (Sony Computer Entertainment) na konsolę PlayStation®2. W sprzedaży ukażą się wiosną 2002 roku. Dystrybutorem gier firmy Eidos w Polsce jest IM Group.

Ciekawa akcja promocyjna Manta Multimedia

Sznur, 30 stycznia 2002, 17:55

Manta Multimedia rozpoczęła bardzo atrakcyjną stałą akcję promocyjną. Jako, że karty rejestracyjne są dla Manty bardzo cennym źródłem informacji, Wielka Płaszczka zapragnęła zachęcić swych klientów do ich wysyłania. Od tej pory każdy, kto wyśle na adres firmy wypełnione trzy karty rejestracyjne trzech dowolnych gier Manty dostanie czwartą grę w prezencie.

Polskie pudełko Codename: Outbreak

Sznur, 30 stycznia 2002, 17:45

Już niecały miesiąc pozostał do premiery taktycznej gry akcji Codename: Outbreak. W związku z tym firma Manta Multimedia ujawniła wstępny projekt pudełka do gry, które możecie oglądnąć poniżej. Trzeba przyznać, że nowy wygląd graficzny (coś á la Rambo połączony z Predatorem) robi znacznie większe wrażenie niż wydanie zachodnioeuropejskie. Manta czeka na wszelkie opinie i sugestie od wszystkich graczy pod emailem [email protected]

Indiana Jack, nowa gra z Techlandu

Solnica, 30 stycznia 2002, 15:19

Wesoła oprawa graficzna, dynamiczna i budząca emocje grywalność, wesołe gagi, które uprzyjemnią wszystkim zabawę! Zgodnie z obietnicami autorów to wszystko pojawi się w Indiana Jack, nowej grze, która znalazła się w ofercie Techlandu.

Zapowiedź (beta test): Colobot

Fajek, 30 stycznia 2002, 13:30

Pamiętacie śmieszne małe komputerki z gumową klawiaturą? To właśnie na nich wielu z nas stawiało pierwsze kroki w programowaniu, wykorzystując do tego język LOGO. Ileż było radości kiedy żółwik reagował na odpowiednie polecenia wpisywane z klawiatury. Ehh... to były czasy...

SOLARIS 1.0.4. - premiera

Fajek, 30 stycznia 2002, 11:22

TopWare informuje, że gra SOLARIS 1.0.4. została rozesłana do sklepów i od 30 stycznia powinna być dostępna w sprzedaży w hipermarketach oraz dobrych sklepach komputerowych na terenie całego kraju.

Internetowa strona Wydawnictwa Play-It zmienia oblicze

Fajek, 30 stycznia 2002, 10:51

Jak widać, bliskie otwarcie zupełnie nowej strony CD Projektu spowodowało iż inny polski wydawca, mianowicie firma Play-It, również wprowadzi pewne zmiany na swojej stronie firmowej.

Comanche 4 - poradnik

Solnica, 30 stycznia 2002, 10:41

Comanche 4 to raczej strzelanina niż realistyczny symulator śmigłowca. Dlatego też poradnik do tej gry nie będzie miał formy kilkunastostronicowego walkthrough prowadzącego po kolei przez wszystkie misje a jedynie zbioru kilku uwag i przemyśleń pomocnych w niszczeniu pierwszych 10 tysięcy celów. Potem pójdzie już z górki :)

Recenzja: Rally Championship Xtreme

Fajek, 30 stycznia 2002, 10:12

Rajdy samochodowe wzbudzają wiele emocji ze względu na ich widowiskowość. Nie inaczej się jest w przypadku gier poruszających ten temat.

Icewind Dale 2 w kwietniu 2002 roku?

Łosiu, 30 stycznia 2002, 09:08

Ciężka sytuacja finansowa firmy Interplay ciągłe spory z firmami współpracującymi m.in. Bioware, powodują, że do prasy przedostają się niepotwierdzone informacje dotyczące nowych projektów firmy. W ciągu kilku ostatnich miesięcy słyszeliśmy o dwóch tytułach Fallout 3 oraz Icewind Dale 2, które mają postawić firmę na nogi. Wczoraj ponownie do prasy dotarła podobna informacja. Serwis RPGDot otrzymał od firmy Virgin Interactive oficjalny plan wydawniczy na Europę i widnieje tam pozycja „Icewind Dale 2 - April 2002”.

Realna wartość świata gry EverQuest

Łosiu, 30 stycznia 2002, 09:01

Rozwój gier z gatunku MMOcRPG trwa. Można już powiedzieć, że ten gatunek lata niemowlęce ma już za sobą i właśnie wkracza w fazę intensywnego rozwoju. Liczba grających stale się powiększa, a początkowe małe zależności ekonomiczne rządzące wirtualnym światem danej gry przekształcają się w rozwiniętą gospodarkę i to dobrze prosperującą nie tylko w wyimaginowanej komputerowej rzeczywistości lecz także w świecie realnym. Najlepszym tego dowodem, jest wynik badań amerykańskich ekonomistów, którzy zbadali transakcje finansowe dokonywane przez graczy popularnego MMOcRPG – EverQuest, za pośrednictwem serwisu eBay i wycenili realną wartość świata gry.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (30/01/02)

Fajek, 30 stycznia 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.