Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 stycznia 2002

Colobot już w lutym

Sznur, 10 stycznia 2002, 15:33

Jak informuje firma Manta Multimedia rewolucyjna strategia czasu rzeczywistego Colobot pojawi się w sprzedaży w już lutym. Produkt stworzony przez szwajcarski zespół Epsitec jest swoistym połączeniem cech strategii z elementami logicznymi i edukacyjnymi. Spolszczona przez zespół Manty gra kosztować ma 49,90 zł.

Cymouse czyli: graczu, rusz głową !

Solnica, 10 stycznia 2002, 15:11

Cymouse to jeden z wymyślniejszych kontrolerów który wkrótce trafi do sprzedaży. Wymyślniejszy dlatego, gdyż aby nim sterować musimy użyć naszej ... głowy.

CDV wyda Combat Mission Gold

Sznur, 10 stycznia 2002, 12:52

Niemiecki wydawca CDV poinformował, iż w lutym zamierza wydać Combat Mission Gold. Będzie to pierwsza komercyjna wersja tej słynnej strategii turowej, stworzonej przez zespół Big Game Software. Combat Mission: Beyond Overlord, który ukazał się na początku 2000 roku, stał się jedną z najpopularniejszych strategii wojennych na świecie. Aktualnie trwają pracę nad drugą częścią zatytułowaną Barbarossa to Berlin.

Kup Baldur's Gate: Dark Alliance już teraz

Fajek, 10 stycznia 2002, 11:47

Jak poinformowali przedstawiciele Wirtualnego Świata wszyscy, którzy oczekują na Baldur's Gate: Dark Alliance mogą już dziś zaklepać sobie oryginalną kopię gry!

Co z Secret Service? - ciąg dalszy

Łosiu, 10 stycznia 2002, 10:32

Mój ostatni news dotyczący magazynu o grach komputerowych Secret Service zakończył się takimi słowami: „Prawdopodobnie najbliższa przyszłość pokaże czy Secret Service nadal żyje, czy już przestał istnieć”. Minął tydzień i nadal nikt nie jest pewien czy SS jeszcze istnieje. Po sieci krążą najróżniejsze wypowiedzi, a ostanie wiadomości na stronie pisma też nie są całkowicie jednoznaczne. Postanowiłem sam trochę dowiedzieć się na ten temat i udało mi się przeprowadzić małą rozmowę z anonimowym współpracownikiem pisma.

Recenzja: Evil Twin - Cyprien's Chronicles

Fajek, 10 stycznia 2002, 10:07

Dobrego platformera na komputery klasy PC dawno nie było. A, że gatunek ten cieszy się dużym zainteresowaniem niech za przykład posłużą sukcesy takich gier jak Croc czy Rayman.

Gran Turismo 3 na PC!

Solnica, 10 stycznia 2002, 09:42

Sony potwierdziło, iż trwają prace nad przeniesieniem na platformę PC popularnych wyścigów samochodowych – Gran Turismo 3.

Sid Meier's SimGolf "Gold"

Łosiu, 10 stycznia 2002, 09:19

Zaawansowana symulacja ekonomiczno-budowlana z firmy Firaxis Games została ukończona. Sid Meier's SimGolf najnowsza produkcja twórcy niezapomnianej Civilization i Will’a Wright’a twórcy słynnych gier: SimCity oraz The Sims, osiągnęła „złote” stadium produkcji i trafi do zachodnich sklepów 21 stycznia.

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy Return to Castle Wolfenstein

Łosiu, 10 stycznia 2002, 09:12

Firma Activision z dumą podała do wiadomości, że Return to Castle Wolfenstein, druga część kultowej gry akcji, praktycznie pierwszego przedstawiciela gatunku FPS Wolfenstein 3D sprzedała się już w ponad milionie egzemplarzy.

Nowi w branży

Łosiu, 10 stycznia 2002, 09:09

Rozpoczął się nowy (oby lepszy rok), dopiero 10 stycznia a już mamy trzech nowych producentów gier i to założonych przez prawdziwych weteranów z branży. Pierwsza to TriLunar (o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu), kolejna to G3 Studios (założycielem jest pan Guido Henkel, m.in. współtwórca Planescape Torment), a wczoraj dwóch współtwórców gry MMOcRPG EverQuest poinformowało o założeniu własnej firmy developerskej.

The Adventure Company

Łosiu, 10 stycznia 2002, 09:00

Kanadyjski wydawca, DreamCatcher Interactive poinformował, że otwiera nowy oddział swej firmy - The Adventure Company. Jak już wynika z samej jego nazwy zajmie się on wydawaniem oraz dystrybucją tylko i wyłącznie gier przygodowych. Pierwszą będzie niedawno zapowiedziana - The Cameron Files: The Secret at Loch Ness.

Powrót byłego lidera

Łosiu, 10 stycznia 2002, 08:57

Harry Potter and the Sorcerer's Stone jest niewątpliwym wydarzeniem końca ostatniego roku, jednak jak pokazuje najnowszy raport sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych, nie aż tak wielkim, by pokonać niezwykle popularną serię The Sims. Po kilku tygodniach okupowania pierwszej pozycji Harry Potter musiał ją oddać poprzedniemu liderowi The Sims: Hot Date. Jednak to nie wszystko. W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier za okres 23-29 grudnia znajdują się jeszcze trzy inne tytuły z tej serii, tj. The Sims, The Sims: House Party oraz The Sims: Livin' Large. Wniosek jest jeden. Amerykanie po prostu szaleją na punkcje symulacji ludzkiego życia.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (10/01/02)

Fajek, 10 stycznia 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.