Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2002

Najlepsze gry 2001 i najbardziej oczekiwane w 2002 według GameSpy

Sznur, 29 stycznia 2002, 17:19

Jak co roku wiele zachodnich serwisów zajmujących się grami komputerowymi zorganizowało plebiscyt na najlepsze ubiegłoroczne gry. Serwis GameSpy.com za najlepszą grę 2001 uznał strategię zespołu Stainlees Steel Studios – Empire Earth.

FIFA World Cup 2002

Fajek, 29 stycznia 2002, 15:22

Już 19 kwietnia na sklepowe półki trafi specjalna edycja gry FIFA 2002 przygotowana z okazji tegorocznych mistrzostw świata w Piłce Nożnej. Gra będzie nosić tytuł FIFA World Cup 2002.

Ostateczny wygląd pudełka Krzyżaków

Solnica, 29 stycznia 2002, 14:36

Gra Krzyżacy, wydawana przez CENEGA N.V., doczekała się nowego i ostatecznego projektu okładki, opartego na grafice Igora Yelpatowa. Również pozostała część projektów DTP, takich jak instrukcja, dobiega ku końcowi. Wyraźny to znak, że gra lada dzień będzie do nabycia.

Wódka, papierosy i... gry!

Fajek, 29 stycznia 2002, 13:35

„Ministerstwo Skarbu chciałoby wprowadzić do katalogu gier objętych monopolem państwa gry wideo - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Na objęcie monopolem państwa gier wideo czeka Polski Monopol Loteryjny.” – czytamy na portalu onet.pl. Pozornie statystyczny gracz nie powinien być specjalnie zainteresowany taką informacją. Pozornie...

Recenzja: Monopoly Tycoon

Fajek, 29 stycznia 2002, 12:00

Monopol – jednym kojarzy się z TP S.A, innym ze sklepem sprzedającym napoje „wyskokowe”. Ale chyba każdy z nas, zetknął się w swoim życiu z grą planszową o takim tytule lub przynajmniej o niej słyszał. Dlatego też firma Deep Red Games zdecydowała się przenieść tę niesamowicie popularną grę na komputery domowe.

Recenzja filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”

Solnica, 29 stycznia 2002, 11:42

Harry Potter - jedenastoletni czarodziej który zawładnął sercami nie tylko najmłodszych ale również ich rodziców. Miliony sprzedanych książek, rzesze fanów, tłok w kinach. To musi być jakaś magia!

Zapowiedź: Disciples II - Dark Prophecy

Fajek, 29 stycznia 2002, 10:23

Disciples II: Dark Prophecy to strategia turowa stanowiąca bezpośrednią kontynuację swojej poprzedniczki Apostołowie: Święte Ziemie. Wracamy do magicznego świata Sacred Lands, gdzie cztery rasy: Imperium, Górskie Klany, Przeklęte Legiony i Hordy Nieumarłych kontynuują odwieczną walkę o władzę. W dziesięć lat po pierwszej wielkiej wojnie znowu musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i wykorzystując swój kunszt strategiczny doprowadzić do jej tryumfu.

Tańszy Game Boy Advance

Solnica, 29 stycznia 2002, 10:09

Pierwszego lutego Nintendo obniży o około 20% ceny Game Boy Advance. Nowa sugerowana cena to $79.95 na rynku amerykańskim i 99€ w Europie.

Snapshot! Paparazzi zapowiedziane

Łosiu, 29 stycznia 2002, 09:10

Philos Labs, studio developerskie, które stworzyło takie tytuły jak: Escape from Alcatraz oraz Imperium Galactica III, ujawniło, że pracuje nad swym kolejnym projektem zatytułowanym Snapshot! Paparazzi.

Prawdziwe smoki w Dark Age of Camelot

Łosiu, 29 stycznia 2002, 09:04

Tak, zgadza się. Niedawno pracownicy firmy Mythic Entertainment powiadomili, że do gry Dark Age of Camelot, zostaną niedługo wprowadzone nowe obszary, tzw. „Epic Zones”. Dziś firma przedstawiła screenshot’a przedstawiającego nową bestię, na którą gracze natkną się w tych strefach. To najprawdziwszy, byczy SMOK z ogonem, skrzydłami, itd. Jak dla mnie bomba!!! Zobaczcie sami.

Dungeon Siege - czy wyjdzie zgodnie z planem?

Łosiu, 29 stycznia 2002, 08:57

Firmy Microsoft oraz Gas Powered Games uruchomiły nowe strony internetowe gry akcji/cRPG Dungeon Siege. Niby nic nadzwyczajnego, ot, nowy design, nowe grafiki, screeny, cechy gry, itp. Ale jednak jest tam mała informacja, która zainteresuje wszystkich. Mianowicie w FAQ, na każdej z tych stron widnieje aktualna data wydania Dungeon Siege.

Independence Lost – nowe „Coś” z Bohemia Interactive

Łosiu, 29 stycznia 2002, 08:45

Firma Bohemia Interactive uruchomiła tzw. teaser site, swego nowego projektu zatytułowanego Independence Lost. Projekt ten owiany jest mgłą tajemniczości, ponieważ jak dotychczas nikt nie wie czy jest to nowa gra, czy też nowy dodatek do taktycznej gry akcji Operation Flashpoint.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (29/01/02)

Fajek, 29 stycznia 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.