Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 stycznia 2002

Konkurs Manty

Fajek, 17 stycznia 2002, 17:36

Firma Manta ogłasza konkurs na hasło reklamujące jej gry i akcesoria. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie projektu hasła reklamowego o długości nie przekraczającej pięciu wyrazów.

Hitman 2 już w marcu!

Fajek, 17 stycznia 2002, 14:08

Hitman 2: Silent Assassin to sequel znakomitej gry akcji Hitman: Codename 47, gdzie ponownie wcielamy się w rolę płatnego mordercy z wytatuowanym tajemniczym numerem z tyłu głowy.

Atma: The Mythic Light of India - nowa przygodówka na horyzoncie

Sznur, 17 stycznia 2002, 13:44

Mimo iż dużo ostatnio się mówi o podupadaniu gatunku gier przygodowych wygląda na to, że wcale nie jest z nimi tak źle. Nie licząc stałego źródła przygodówek z firm Cryo/Dreamcatcher, czy stałej obecności nieśmiertelnej serii Myst, również inni producenci próbują swoich sił w tej dziedzinie (choćby zapowiedziany w Polsce Tony Tough). Również zespół Vinayak 4D Games postanowił dołożyć swoją cegiełkę rozpoczynając pracę nad grą Atma: The Mythic Light of India.

Premiera Mimesis Online !!!

Solnica, 17 stycznia 2002, 13:10

Zakończona została faza beta testów Mimesis Online. Udostępniona została nowa, pełna wersja klienta gry i tym samym ta pierwsza, stworzona przez zespół Tannhauser Gate polska gra z gatunku massive multiplayer zaczęła żyć własnym, dorosłym życiem.

Star Wars: Starfighter na PC "ozłocony"

Sznur, 17 stycznia 2002, 12:50

Dobiegły końca prace nad kolejnym symulatorem kosmicznym ze stajni LucasArts. Mowa o grze Star Wars: Strafighter, której PC-towa wersja właśnie weszła w fazę „gold”. Pierwotnie gra przeznaczona była wyłącznie na konsolę PlayStation 2 (która ukazała się w lutym 2001), lecz LucasArts postanowił utrzymać tradycyjną obecność swoich symulatorów kosmicznych na rynku PC, zlecając konwersję kalifornijskiemu zespołowi Secret Level.

The Druid King - demo

Solnica, 17 stycznia 2002, 12:09

Haemimont Games udostępnił grywalne demo The Druid King, gry będącej hybrydą RTS’a i RPG’a, z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym.

Zapowiedź: Another War

Fajek, 17 stycznia 2002, 10:47

Gier w Polsce nie produkuje się zbyt dużo. Owszem, sytuacja ta ulega zmianie, jednak nadal ilości tytułów wypuszczanych przez naszych rodzimych deweloperów są znikome. Pomimo tego, wydanym dotąd grom (polskim), udało się „obsadzić” praktycznie wszystkie gatunki. Był FPS Mortyr, było mnóstwo strategii z serii Earth, były przygodówki (rewelacyjny Schizm), strzelanki i gry zręcznosciowe (Heli Heroes, Pet Racer). Jednak do dziś żaden polski producent nie stworzył gry z gatunku cRPG. Ten stan rzeczy zmieni się już niebawem za sprawą gry Mirage i gry zatytułowanej Another War.

Recenzja Pet Racer

Solnica, 17 stycznia 2002, 10:45

Pet Racer to najnowszy produkt firmy Techland, który w założeniu miał być prostym wyścigiem przeznaczonym dla najmłodszych graczy. Taki też jest, a jak wypada on na tle konkurencji, np. wydanego również nie tak dawno Toon Car’a?

Pierwsze screeny z Gothic 2 i Cultures 2

Łosiu, 17 stycznia 2002, 10:25

Dwa czeskie serwisy internetowe, GamePort oraz Bonusweb zamieściły ekskluzywne galerie screenów pochodzących z gier: Gothic 2 oraz Cultures 2.

Dreamcatcher wydawcą Gore

Łosiu, 17 stycznia 2002, 09:03

Znany kanadyjski wydawca, firma Dreamcatcher Inc., wykupił prawa do ogólnoświatowego wydania trójwymiarowej gry akcji zespołu 4D Rulers, zatytułowanej Gore.

Dark Age of Camelot - trzecim amerykańskim MMO

Łosiu, 17 stycznia 2002, 08:50

Firma Mythic Entertainment podała do wiadomości, że gra Dark Age of Camelot sprzedała się już w 200 tysiącach sztuk. Tym samym stała się trzecią największą amerykańską grą z gatunku MMOcRPG, bijąc takiego utytułowanego rywala jak Asheron's Call. W tej chwili Dark Age of Camelot wyprzedzają jedynie EverQuest oraz Ultima Online.

Top 10 gier w US (17/01/02)

Łosiu, 17 stycznia 2002, 08:43

Mamy czwartek, czas więc na cotygodniową listę dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Cóż, gusta amerykanów są niezmienne. Nadal czołowe pozycję okupuje seria The Sims, tj. na pierwszym miejscu The Sims: Hot Date, na drugim The Sims, na ósmym The Sims: Livin' Large i na dziewiątym The Sims: House Party. Harry Potter and the Sorcerer's Stone spadł na trzecie miejsce, a nowością w całej stawce jest gra, Empire Earth, która uplasowała się na wysokim czwartym miejscu.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (17/01/02)

Fajek, 17 stycznia 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.