Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2008, 15:28

autor: vampire

Kolejne pogłoski na temat Diablo 3

Niedawno na fanowskiej stronie BlizzPlanet pojawiły się pogłoski jakoby firma Blizzard Entertainment już za miesiąc miała podać oficjalną zapowiedź trzeciej części najsłynniejszego hack’n’slasha - Diablo. Ich źródłem była zamieszczona w lipcowym numerze magazynu PC Gamer informacja, iż sierpniowe wydanie będzie pełne exclusive'ów, a wśród nich znajdzie się materiał o tajemniczym projekcie.

Niedawno na fanowskiej stronie BlizzPlanet pojawiły się pogłoski jakoby firma Blizzard Entertainment już za miesiąc miała podać oficjalną zapowiedź trzeciej części najsłynniejszego hack’n’slasha - Diablo. Ich źródłem była zamieszczona w lipcowym numerze magazynu PC Gamer informacja, iż sierpniowe wydanie będzie pełne exclusive'ów, a wśród nich znajdzie się materiał o projekcie, po który redaktorzy musieli udać się aż do miejsca o ściśle tajnej nazwie. W tekście zastąpionej słowem „ocenzurowana”. Poniżej zamieszczamy skan z pisma.

Kolejne pogłoski na temat Diablo 3 - ilustracja #1

Oczywiście twórcy BlizzPlanet szybko wywnioskowali, że ocenzurowane słowo to hell – piekło (które to zresztą pasuje idealnie), a stąd z kolei już krótka droga do powiązania z Diablo. Serwis ShackNews postanowił zweryfikować tę pogłoskę, w tym celu skontaktował się z Blizzardem. Odpowiedź, jaką podała firma nie jest niestety tak optymistyczna jak ta, którą wysnuli fani. Otóż Blizzard ma w swoich planach kontynuowanie serii o Mrocznej Trójcy jednak póki co koncentruje są na StarCrafcie II oraz dodatku do WoW - Wrath of the Lich King, dlatego też nie powinniśmy w najbliższym czasie oczekiwać zapowiedzi Diablo 3. Przynajmniej tak brzmi oficjalny komentarz. Co się zaś tyczy redaktorów pisma PC Gamer, to zgodnie z informacjami zdobytymi przez BlizzPlanet, dwukrotnie odwiedzili siedzibę Blizzarda w maju tego roku.

Przypomnijmy jeszcze, że pierwszą bardziej pewną wskazówką dotyczącą powstania trójki, była zapowiedź dwóch wspomnianych wcześniej tytułów, przy okazji której Blizzard wspomniał jeszcze o next-genowym MMO, które nie ma być kontynuacją World of Warcraft. Do kolejnych należały wypowiedzi autora książki Diablo: The Sin War, Book One: Birthright - Richarda A. Knaaka oraz wykupienie przez Blizzard domen Diablo3.com oraz diabloiii.com.es