Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2006, 14:55

autor: Jiker

Gran Turismo HD przygotuje nas na przyjęcie Gran Turismo 5

Redaktorzy ostatniego numeru magazynu Weekly Famitsu przeprowadzili interesujący wywiad z Kazunori Yamauchim, szefem firmy Polyphony Digital,. Oznajmił on, że tytuł gry Gran Turismo HD został oficjalnie zatwierdzony. Stwierdził również, że GT HD nie można traktować jako kolejnej, next-genowej wersji popularnej serii gier wyścigowych.

Redaktorzy ostatniego numeru magazynu Weekly Famitsu przeprowadzili interesujący wywiad z Kazunori Yamauchim, szefem firmy Polyphony Digital,. Oznajmił on, że tytuł gry Gran Turismo HD, zaprezentowanej po raz pierwszy w trakcie tegorocznych targów E3, został oficjalnie zatwierdzony. Stwierdził również, że GT HD nie można traktować jako kolejnej, next-genowej wersji popularnej serii gier wyścigowych.

Yamauchi określił Gran Turismo HD mianem konwersji systemu rozgrywki i bazy danych znanej z Gran Turismo 4, wzbogaconej graficznie, by wykorzystać niektóre właściwości konsoli PLAYSTATION 3. „Jest to krok, który posłuży stworzeniu Gran Turismo nowej generacji” – wyjaśnił Yamauchi.

Dodał następnie, że produkcja zupełnie nowej odsłony serii GT już się rozpoczęła. Aktualnie jest to jednak jej bardzo wczesne stadium. „Pracujemy obecnie nad grą z serii GT, która wykorzysta w pełni wszystkie możliwości, które oferuje PS3. Pośrednia wersja (Gran Turismo HD – przyp. red.) posłuży jedynie temu, by ukazać czego można oczekiwać od gier nowej generacji” – orzekł Yamauchi.

Yamauchi podał również źródło, z którego czerpał inspiracje służące powstaniu GT HD. Okazał się nimi tryb Photo Mode, dostępny w czwartej odsłonie Gran Turismo. „Pomyślałem, że byłoby świetnie, gdyby dałoby się z tego zrobić normalną grę”. Dodajmy, że działającą w 60 klatkach na sekundę i wykorzystującą tryb 1080p, dzięki któremu można uzyskać rozdzielczość ekranu na poziomie 1920x1080 pikseli.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy Gran Turismo HD ukaże się gdziekolwiek poza Japonią.

Ostatnia aktualizacja: 2006-08-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.