Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2005, 08:25

Garść szczegółów na temat Call of Duty 2

W kwietniowym numerze renomowanego periodyku o nazwie PC Gamer, ukazała się obszerna zapowiedź drugiej odsłony Call of Duty. Sequel obsypanej nagrodami produkcji firmy Infinity Ward przedstawia się niezwykle interesująco, o czym najlepiej świadczą ujawnione fakty.

W kwietniowym numerze renomowanego periodyku o nazwie PC Gamer, ukazała się obszerna zapowiedź drugiej odsłony Call of Duty. Sequel obsypanej nagrodami produkcji firmy Infinity Ward przedstawia się niezwykle interesująco, o czym najlepiej świadczą ujawnione fakty. Przedstawiamy je w telegraficznym skrócie:

  • Call of Duty 2 używa nowego silnika, który umożliwia korzystanie z wszystkich dobrodziejstw nowoczesnych kart graficznych.
  • W grze zawarto mniej skryptów, dzięki czemu rozgrywka stała się bardziej nieliniowa. Co prawda trudno mówić tu o Grand Theft Auto w realiach II wojny światowej, ale w porównaniu z pierwowzorem został wykonany duży krok w kierunku swobody.
  • Program będzie zawierać trzy kampanie (Brytyjska, Amerykańska, Rosyjska), ale gracz będzie mieć do nich swobodny dostęp. W pierwowzorze musieliśmy rozgrywać je po kolei. Zasugerowano również możliwość uczestniczenia w kampanii Niemieckiej, ale w chwili obecnej nie jest to informacja pewna. Mapy będą zdecydowanie większe niż w pierwszej części gry.
  • Akcja gry rozgrywać się będzie m.in. w Normandii, pod Stalingradem, a także w Północnej Afryce. W Call of Duty 2 na pewno pojawią się scenariusze traktujące o lądowaniu w Normandii.
  • Zwiększona została inteligencja pozostałych członków oddziału.
  • Jeszcze lepsza, ciekawsza i zdecydowanie bardziej wzruszająca fabuła niż w pierwowzorze.
Garść szczegółów na temat Call of Duty 2 - ilustracja #1
Garść szczegółów na temat Call of Duty 2 - ilustracja #2
Garść szczegółów na temat Call of Duty 2 - ilustracja #3
Garść szczegółów na temat Call of Duty 2 - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.