Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2008, 13:05

autor: Michał Urbanek

E3 2008: Final Fantasy XIII przestało być grą wyłącznie dla PlayStation 3

Wydawało się, że FFXIII będzie jednym z największych atutów nowej konsoli ze stajni Sony. Tymczasem tegoroczne targi E3 przyniosły sensacyjną wiadomość, ogłoszoną pod sam koniec konferencji korporacji Microsoft.

Final Fantasy XIII pierwotnie zapowiedziane zostało wiosną 2006 roku, kiedy to ogłoszono tę pozycję częścią większej kompilacji gier, opatrzonej nazwą Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII. Od początku mówiono o tej produkcji jako tytule ekskluzywnym dla PlayStation 3. Trzynastka jednak nie okazała się pechowa również dla posiadaczy Xboxów 360 – na wczorajszej konferencji Microsoftu podczas targów E3 zapowiedziano Final Fantasy XIII na „trzystasześćdziesiątkę”!

E3 2008: Final Fantasy XIII przestało być grą wyłącznie dla PlayStation 3 - ilustracja #1

Final Fantasy XIII od momentu ujawnienia przed dwoma laty miał być poważnym atutem platformy PS3, dla którego warto kupić tę konsolę. Posiadacze najnowszego cacka Sony musieli długo czekać i czytać o wciąż przesuwających się prognozowanych datach premiery. W międzyczasie kilkakrotnie pojawiały się plotki o niepewnej ekskluzywności FFXIII. Przedstawiciele Square Enix sprawnie jednak dementowali wszystkie informacje, a czasem otwarcie zaprzeczali, jakoby „trzynastka” miała zawitać na konsolę Microsoftu.

A wczoraj... warto przeczytać tutaj, dwa akapity u dołu strony, w jaki sposób zapowiedziane zostało Final Fantasy XIII na Xboxa 360. Przeczytać i zapamiętać, bo na tę grę warto jeszcze trochę poczekać, a w międzyczasie zapoznać się z informacjami o niej w Encyklopedii.

Przy okazji warto wspomnieć, iż zdecydowana większość dalekowschodnich gier fabularnych z serii Final Fantasy, wydanych w ostatnich jedenastu latach, przeznaczona była dla konsol z rodziny PlayStation. FFXIII w wersji dla Xboxa 360 łamie więc utarty schemat i z pewnością przyczyni się do zwiększenia popularności microsoftowej platformy w Japonii.