Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 4 czerwca 2009, 23:39

CD Projekt wyłącznym dystrybutorem filmów DVD The Walt Disney Company

CD Projekt ma ogromną przyjemność poinformować o rozszerzeniu współpracy z The Walt Disney Company Polska.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

CD Projekt ma ogromną przyjemność poinformować o rozszerzeniu współpracy z The Walt Disney Company Polska. Od siedmiu lat CD Projekt jest wyłącznym partnerem licencyjnym Disneya w dystrybucji gier. W wyniku rozszerzenia współpracy firma będzie również wyłącznym dystrybutorem filmów Disneya na DVD i Blu-Ray. 9 listopada 2009 roku w strukturze CD Projekt rozpocznie działalność dział domowej rozrywki i gier – specjalny zespół odpowiedzialny za sprzedaż i marketing obu linii produktów. CD Projekt wchodząc w nowy obszar rozrywki, jakim są filmy, chce wykorzystać swoje kilkunastoletnie doświadczenie w branży gier. Firma planuje m.in. popularyzację nowych nośników oraz wprowadzenie filmowych serii wydawniczych. Pierwszym filmem, który CD Projekt wyda na BluRay i Disney DVD będzie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

„TWDC Polska, WDSHE i DIS konsolidują w ten sposób sprzedaż produktów multimedialnych w rękach jednego partnera. Disney DVD i Blu-Ray będą teraz sprzedawane razem z grami na PC i na konsole, dzięki czemu nasi konsumenci otrzymają zintegrowana, szeroką ofertę rozrywki rodzinnej” – mówi Katarzyna Westermark, dyrektor generalny The Walt Disney Company (Polska). „My jako Disney Polska będziemy mogli zapewnić ujednolicone wsparcie marketingowe dla wszystkich premier DVD, Blu Ray i gier, a także dla naszego katalogu produktów przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci.” – dodaje.

„Wspólna dystrybucja Disney DVD i Blu-Ray z grami oznacza dla klientów jeszcze więcej magii Disneya. To bardzo symboliczne, że pierwszym tytułem wydanym przez CD Projekt będzie ten, od którego wszystko się zaczęło dla naszej firmy – Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, film który po raz pierwszy ukaże się w high definition na Blu-Ray” – komentuje Cecilia Tosting, Senior Vice President Walt Disney Studios Home Entertainment, EMEA. „Dzięki naszym klasycznym tytułom i fantastycznymi premierami, jak Dzwoneczek i zaginiony skarb czy Załoga G, CD Projekt będzie mógł zaoferować klientom w Polsce wartościowy produkt wysokiej jakości.”

„Pracując wspólnie, mamy doskonałą okazję, by w sposób naturalny dotrzeć z naszymi grami do jeszcze większej liczby graczy w całej Polsce” – mówi Theirry Braille, Vice Presdident Disney Interactive Studios. „Ogromne doświadczenie CD Projektu gwarantuje, że z łatwością obsłużymy tak nasze obecne, jak i nowe rynki w przyszłości.”

Michał Kiciński, wspówłaściciel CD Projekt, uważa, że połączenie dwóch linii biznesu – gier komputerowych oraz filmów DVD – to wielka szansa dla rozwoju domowej rozrywki w Polsce: „Bardzo się cieszymy z możliwości dalszego rozwoju, jaki daje praca przy filmach Disneya. Chcemy nasze wieloletnie doświadczenie w branży gier komputerowych wykorzystać w pracy przy filmach. Uważam, że połączenie marketingu gier z marketingiem filmowym będzie korzystne dla obu branż”.

Wśród wydawanych przez CD Projekt tytułów znajdą się wspaniałe historie i niezapomniane postaci z przepastnego katalogu Disneya. Wśród nadchodzących premier są m.in.: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Dzwoneczek i zaginiony skarb, Załoga G oraz Odlot. I to dopiero początek. Przypominamy, że firma Disney ma w sowim portfolio nie tylko produkcje dla najmłodszych, ale także dla starszych odbiorców: np. bardzo popularne seriale i filmy jak Piraci z Karaibów, Skarb Narodów, LOST: Zagubieni, Gotowe na Wszystko, czy też Chirurdzy.