Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2005, 15:35

autor: Elrond

Będzie kolejna część Avernum

Ostatnia wiadomość na temat serii Avernum gościła na łamach naszego serwisu jeszcze w roku 2001 (dla niektórych to pewnie już wykopaliska:). Wtedy to informowaliśmy o pracach nad Avernum 3, która według zapowiedzi miała być ostatnią częścią cyklu. Miałaby być, ale szczęśliwie dla fanów Avernum, firma Spiderweb Software zapowiedziała tworzenie czwartej części gry.

Ostatnia wiadomość na temat serii Avernum gościła na łamach naszego serwisu jeszcze w roku 2001 (dla niektórych to pewnie już wykopaliska:). Wtedy to informowaliśmy o pracach nad Avernum 3, która według zapowiedzi miała być ostatnią częścią cyklu. Miałaby być, ale szczęśliwie dla fanów Avernum, którzy z pewnością jeszcze gdzieś na tym świecie istnieją, firma Spiderweb Software zapowiedziała tworzenie czwartej części.

Będzie kolejna część Avernum - ilustracja #1

Avernum to podziemna kraina, której mieszkańcy zasiedlają niekończące się kilometry korytarzy, szybów i ogromnych jaskiń. Niektórzy przybywają do Avernum aby nająć się do pracy w kopalniach, inni ścigają potwory aby zagarnąć ich skarby. Istnieje także odrębna grupa, która ryzykuje życiem żyjąc w podziemiach, gdyż jest to jedyne miejsce, gdzie można być wolnym od totalnej władzy Imperium. Niestety, kruchy spokój został zakłócony. Mroczne i dzikie kreatury z niższych tuneli, raz już pokonane, powróciły. Olbrzymie bestie chronione potężną magią zabijają wszystkich na swojej drodze. A żyjący do tej pory w pokoju ludzie zostali opętani jakąś dziwną paranoją stając się niezrównoważonymi i niebezpiecznymi istotami.

Będzie kolejna część Avernum - ilustracja #2

Nikt nie wie co jest przyczyną wszystkich tych zdarzeń, jednak gracz wcielając się w głównego bohatera Avernum 4 (nie)szczęśliwie wpadł na trop. Sprawiło to, że zostałeś wplątany w mroczną i niebezpieczną wojnę, która poprowadzi cię przez dziwne kraje, miasta pełne bandytów oraz najmroczniejsze głębie podziemi. Musisz dowiedzieć się kto zaatakował twoją ojczyznę i powstrzymać go (lub ich). Oczywiście, zanim będzie na to za późno.

Będzie kolejna część Avernum - ilustracja #3

Avernum 4 to niezwykle rozbudowana gra RPG. Przed nami stoi otworem ogromny świat, pełen różnorodnych postaci, setek pobocznych zadań, pułapek, zwrotów akcji oraz nieprzebranych skarbów. Czeka was również sława i bogactwo, oczywiście pod warunkiem, że nie odmówicie prośbom o pomoc. Wszystko to już na początku przyszłego roku.