Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 sierpnia 2005, 12:44

autor: ComCo

Xbox 360 ze specjalną klawiaturą podłączaną do pada; Half-Life 3 w produkcji?

Kampania promocyjna nowej konsoli Microsoftu rozpoczęła się na wiele miesięcy przed rynkową premierą Xbox 360, która powinna nastąpić przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. I dobrze, gdyż dzięki kolejnym konferencjom prasowym gracze coraz lepiej poznają tę platformę. Ostatnio, firma Billa Gatesa ujawniła, iż do pada „trzysta sześćdziesiątki” będzie można podłączyć klawiaturę QWERTY.

Kampania promocyjna nowej konsoli Microsoftu rozpoczęła się na wiele miesięcy przed rynkową premierą Xbox 360, która powinna nastąpić przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. I dobrze, gdyż dzięki kolejnym konferencjom prasowym gracze coraz lepiej poznają nadchodzącą platformę i najpewniej bez obaw zdecydują się na jej kupno. Ostatnio, firma Billa Gatesa ujawniła, iż do pada „trzysta sześćdziesiątki” będzie można podłączyć specjalną klawiaturę QWERTY.

Powyższa wiadomość dotarła do graczy podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Hiszpanii. Oto jeden ze slajdów, jaki uczestnicy spotkania mogli zobaczyli podczas prezentacji:

Xbox 360 ze specjalną klawiaturą podłączaną do pada; Half-Life 3 w produkcji? - ilustracja #1

I jeszcze powiększenie najbardziej interesującego fragmentu obrazka:

Xbox 360 ze specjalną klawiaturą podłączaną do pada; Half-Life 3 w produkcji? - ilustracja #2

Klawiatura posłuży posiadaczom Xboxa 360 do wysyłania wiadomości tekstowych np. w czasie wirtualnej rozgrywki, czy umożliwi wymianę poglądów na rozmaitych chatach usługi Xbox Live. Całość będzie stanowić pewna alternatywę od standardowego headsetu (zestaw mikrofon + słuchawka), znanego z konsol obecnej generacji. Bardzo możliwe, że klawiatura przyda się także podczas surfowania w Internecie – w oprogramowaniu Xbox 360 ma się podobno znaleźć przeglądarka, aczkolwiek tej rewelacji – póki co - oficjalnie nie potwierdził Microsoft.

Ponadto, na konferencji w Hiszpanii podano jeszcze jedną, ważną informację. Mianowicie podczas tegorocznych, lipskich targów Game Convention Microsoft ujawni faktyczną cenę Xboxa 360. Do tej pory rynkowi analitycy przewidywali, że nowa konsola będzie kosztować 299 USD.

UPDATE: pod tym adresem znajdziecie kilkanaście zdjęć z prezentacji. Co ciekawe, podobno na ostatnim obrazku (XNA Technology Map) widniał wyraźny napis Half-Life 3, aczkolwiek w żaden sposób nie udało mi się tego potwierdzić (powiększanie slajdu nic nie dało). Czyżby to oznaczało, iż zespół Valve pracuje już nad kolejną odsłoną swojej bestsellerowej serii? Czas pokaże.