Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 czerwca 2008, 16:10

autor: Vercetti

Firmware 2.40 do PS3 coraz bliżej

Powołując się na anonimowe i jak zwykle zaufane źródło, serwis Computer and Video Games ujawnił listę funkcji, o jakie wzbogaci konsolę PlayStation 3 nadchodząca aktualizacja oprogramowania, firmware 2.40.

Powołując się na anonimowe i jak zwykle zaufane źródło, serwis Computer and Video Games ujawnił listę funkcji, o jakie wzbogaci konsolę PlayStation 3 nadchodząca aktualizacja oprogramowania, firmware 2.40. Update, na który czekają posiadacze next-gena Sony, wreszcie w pełni wykorzysta możliwości interfejsu XMB (XrossMediaBar), wyposażając go m.in. w długo oczekiwany system trofeów – odpowiednik achievementów z Xboksa 360.

Osiągnięcia te nie będą opisane punktami, lecz odznaczeniami: brązowym, srebrnym, złotym i platynowym. Ponadto ostatnią z nagród uzyskamy dopiero po zdobyciu trzech wcześniejszych, więc cały proces kolekcjonowania trofeów będzie zbliżony do awansowania na kolejne poziomy doświadczenia.

Menu XMB pozwoli także na czytanie i wysyłanie wiadomości, modyfikowanie listy przyjaciół, zarządzanie pobieranymi plikami i ustawianie wibracji kontrolera. Poza tym uzyskamy sposobność do bezpośredniego połączenia z usługą PlayStation Network, przeglądania profilów graczy, używania odtwarzacza muzyki i wprowadzania zmian w kwestiach urządzeń audio. Niewykluczone, że firmware 2.40 doda też opcję słuchania w czasie gry własnych utworów, nie wiadomo jednak, czy będzie to kompatybilne ze wszystkimi tytułami.

Nadchodzący update powinien pojawić się w sieci za mniej więcej trzy tygodnie, czyli w okolicach rozpoczęcia tegorocznych targów E3. Można się więc spodziewać, że na imprezie w Los Angeles Sony zaprezentuje zgromadzonym dziennikarzom (w tym i naszym wysłannikom) pełny zakres funkcji zaktualizowanego PS3.