Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 marca 2006, 11:19

autor: Jiker

Dysk twardy jednak w każdej PS3

Jak donosi brytyjski oddział serwisu Yahoo Video Games powołując się na jednego z przedstawicieli Sony, dysk twardy dołączany do PlayStation 3 będzie tzw. standardem. Oznacza to, że każda konsola, która trafi do sklepów na całym świecie (premiera w listopadzie, jednocześnie na wszystkich kontynentach) będzie wyposażona w 60GB dysk.

W środę dowiedzieliśmy się, że wszystkie gry wydawane na najnowszą konsolę koncernu Sony, czyli PlayStation 3, będą korzystały z dysku twardego. Ken Kutaragi, prezes Sony Computer Entertainment, potwierdził tę informację na konferencji prasowej dodając, że pojemność dysku, w który wyposażone zostanie PS3, wyniesie 60GB. Kilkadziesiąt godzin temu, jeden z amerykańskich serwisów traktujących o elektronicznej rozrywce zamieścił na swych łamach wiadomość, że być może do sprzedaży trafią dwie wersje konsoli – z dyskiem i bez niego (podobnie jak miało to miejsce w przypadku Xboxa 360). Dzisiaj poznaliśmy (najprawdopodobniej) ostateczne zdanie na ten temat.

Otóż, jak donosi brytyjski oddział serwisu Yahoo Video Games powołując się na jednego z przedstawicieli Sony, dysk twardy dołączany do PlayStation 3 będzie tzw. standardem. Oznacza to, że każda konsola, która trafi do sklepów na całym świecie (premiera w listopadzie, jednocześnie na wszystkich kontynentach) będzie wyposażona w 60GB dysk. Osobnicy, których taka pojemność nie zadowoli, będą mogli w każdej chwili, bez żadnych problemów wymienić go na odpowiednio większy.