Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

15. survival horror

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Najpopularniejsze gry o tematyce survival horror.

PC
PC Windows286 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 522 Sony PlayStation 4127 Sony PlayStation 361 Sony PlayStation 224 Sony PlayStation 116 PlayStation Portable8 PlayStation Vita18
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S23 Microsoft XBOX ONE114 Microsoft Xbox 36062 Microsoft Xbox9
Mobile
Android18 Apple iOS23 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch62 Nintendo Wii16 Nintendo DS2 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube8
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

survival horror
The One We Found
The One We Found

Akcji 31 października 2018

Pierwszoosobowy survival horror, w którym wcielamy się w psychoterapeutę pracującego w szpitalu psychiatrycznym. W trakcie zabawy gracze poznają tajemnice skrywane przez labirynt podziemnych tuneli ukrytych pod placówką.

PCXONE

Long Night
Long Night

Przygodowe 7 lipca 2014

Long Night jest klasycznym reprezentantem gatunku trzecioosobowych survival horrorów, inspirowanym takimi tytułami jak Resident Evil czy Silent Hill. Wcielamy się w postać Davida, nastolatka, który spędza wakacje z kolegami w leśnym obozie letniskowym. Pewnej nocy przygoda zamienia się w koszmar, a bohater musi sobie poradzić ze swoimi najgłębszymi lękami.

PCX360PS3

Remorse: The List
Remorse: The List

Akcji październik 2021

Pierwszoosobowy survival horror od twórców modyfikacji Grey do strzelanki Half-Life 2. W produkcji przenosimy się do Węgier i wcielamy w niejakiego Adriana, który pewnego dnia budzi się w opuszczonym magazynie, gdzie znajduje tajemniczy list i latarkę. W ten sposób zaczyna się jego przerażająca przygoda.

PC

Infestation: New Beginnings
Infestation: New Beginnings

Akcji prace wstrzymane

Przygotowany przez twórców oryginału ze studia Hammerpoint Interactive remake postapokaliptycznego MMO z zombie w roli głównej - Infestation: Survivor Stories. Znana pierwotnie jako WarZ produkcja, w wyniku oskarżeń o plagiat oraz konfliktu z twórcami filmu World War Z, uległa wielu modyfikacjom, które spowodowały nie tylko zmianę tytułu, ale i całej koncepcji gry. Jej nowa wersja stanowi zaś próbę ponownej realizacji pierwowzoru, zgodnie z początkowym pomysłem autorów.

PC

ENKI
ENKI

Przygodowe 31 lipca 2015

Pierwszoosobowy survival horror z elementami logicznymi, będący drugim (po przygodówce NERO) projektem włoskiego studia Storm in a Teacup. Motywem przewodnim gry jest ucieczka przed niebezpiecznym seryjnym mordercą. Bohater budzi się w ponurej, ciemnej piwnicy, zamknięty przez nieznanego sprawcę. Podejmując desperacką próbę ucieczki, musi zmierzyć się z szeregiem wyzwań i zagadek logicznych.

PCXONE

Sadness
Sadness

Przygodowe prace wstrzymane

Gra Sadness miała być przygodówką w konwencji survival horroru, utrzymaną w czarno-białej tonacji i gotyckiej stylistyce. Niestety plany polskich deweloperów wzięły w łeb i gra nigdy nie ujrzała światła dziennego.

WiiWiiU

Enola
Enola

Przygodowe 30 marca 2012

Enola to utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa autorstwa niezależnego studia The Domaginarium. Gracz kieruje poczynaniami bezimiennej bohaterki, który usiłuje rozwikłać zagadkę przerażających wydarzeń, do jakich doszło na odizolowanej od świata wyspie i umknąć przed czającym się w mrokach złem.

PC

Ecstatica: A State of Mind
Ecstatica: A State of Mind

Przygodowe 3 listopada 1994

Doskonała gra przygodowo-zręcznościowa utrzymana w konwencji survival horror. Wcielasz się w rolę młodego podróżnika, który przypadkiem trafia do małej wioski Tirich, opanowanej przez okrutnego demona.

PC

Romero's Aftermath
Romero's Aftermath

Akcji 25 września 2015

Osadzona w świecie opanowanym przez epidemię zombie survivalowa gra MMO studia Free Reign East, założonego przez byłych członków Hammerpoint Interactive. Trzon rozgrywki został niemal całkowicie przeniesiony z ich produkcji Infestation (wcześniej WarZ), zaś decyzja o stworzeniu nowej marki podyktowana została konfliktem z dotychczasowym wydawcą. Przystępując do zabawy, tworzymy własną postać i przemierzamy rozległy, otwarty świat, starając się przetrwać w konfrontacji z hordami żywych trupów.

PC

Wick
Wick

Akcji 17 grudnia 2015

Opracowana przez zespół Hellbent Games pierwszoosobowa gra akcji w konwencji survival horroru. Akcja gry Wick rozgrywa się w lesie, w którym od lat w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci, zaś legenda głosi, że kto uda się tam wyposażony jedynie w świecę, będzie w stanie je dostrzec. Nastoletni bohater gry, biorąc udział w młodzieżowej zabawie, trafia do lasu z zadaniem przetrwania tam od północy do świtu.

PC

Super Lone Survivor
Super Lone Survivor

Przygodowe 2022

Super Lone Survivor to remake survival horroru 2D inspirowanego serią Silent Hill, wzbogacony o dodatkowy scenariusz i poprawioną oprawę wizualną, dzięki nowym efektom i możliwością grania w rozdzielczości 4K.

PCSwitch

Harker
Harker

Akcji prace wstrzymane

Harker to oparta na słynnej powieści Brama Stokera gra zaliczana co prawda do gatunku survival horroru, lecz nieco odbiegająca od schematu. Autorzy z The Collective, oddziału Foundation 9 Entertainment, zrezygnowali bowiem ze straszenia graczy na rzecz zapewnienia im różnych możliwości efektownej eksterminacji wampirów.

X360PS3

White Noise: A Tale of Horror
White Noise: A Tale of Horror

Przygodowe 14 grudnia 2012

Opracowany przez hiszpańskie studio Milkstone prosty pierwszoosobowy horror, zainspirowany kultowym Slenderem. Naszym zadaniem jest odnalezienie ośmiu taśm w ciemnym lesie, nawiedzanym przez niebezpieczną, nadprzyrodzoną istotę.

X360

Shattered Haven
Shattered Haven

Przygodowe 18 marca 2013

Shattered Haven to przygodowa gra akcji w konwencji survival horroru. Gracze poznają perypetie rodziny Williamsów, która próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez monstra. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Arcen Games i pozwala na zabawę zarówno w trybie solowym jak i w kooperacji z drugim graczem.

PC

The Coma
The Coma

Przygodowe 19 października 2015

Należąca do gatunku survival horrorów przygodowa gra akcji, będąca debiutancką produkcją koreańskiego studia Devespresso Games. W grze The Coma wcielamy się w licealistę o imieniu Youngho, który zasypia w trakcie egzaminu maturalnego, zaś po przebudzeniu odkrywa, że zapadła noc i wszyscy już dawno opuścili klasę. Okazuje się również, że budynek szkoły opanowały złowrogie siły, które nie spoczną, dopóki nie doprowadzą do śmierci ucznia.

PC

Routine
Routine

Przygodowe prace wstrzymane

Osadzony w realiach science fiction survival horror autorstwa niezależnego studia Lunar Software. Osią fabuły w grze Routine jest konieczność wyjaśnienia przyczyn zaginięcia członków załogi Księżycowej Stacji Badawczej, a w trakcie zabawy przemierzamy mroczne i klaustrofobiczne pomieszczenia kompleksu, stopniowo odkrywając jego tajemnice.

PC

Middle of Nowhere
Middle of Nowhere

Przygodowe prace wstrzymane

Middle of Nowhere to pierwszoosobowy survival horror z klasycznymi mechanizmami rozgrywki, stworzony przez niezależne studio VisionArts. Jako ojciec chorej na parasomnię dziewczynki trafiamy do spowitej mgłą krainy z jej koszmarów, gdzie musimy odszukać córkę, walcząc o przetrwanie z krwiożerczymi monstrami.

PC

Bitter Tides
Bitter Tides

Przygodowe prace wstrzymane

Utrzymana w konwencji survival horroru hybryda gry przygodowej i skradanki. W Bitter Tides trafiamy do miejsca rodem z sennego koszmaru, nie wiedząc, gdzie jesteśmy oraz co się dzieje dookoła. Przemierzamy przyprawiające o dreszcze lokacje i rozwiązujemy zagadki środowiskowe, poznając informacje na temat świata przedstawionego; musimy przy tym za wszelką cenę unikać pułapek oraz konfrontacji z adwersarzami.

PC

Calling
Calling

Akcji 9 marca 2010

Calling to gra reprezentująca gatunek survival horror. Gracz zostaje przeniesiony do świata zawieszonego między życiem i śmiercią, a żeby się z niego wydostać musi rozwiązać zagadkę tego miejsca.

Wii

Kodoku
Kodoku

Przygodowe prace wstrzymane

Inspirowana japońskimi horrorami, oraz bogatą kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni przygodowa gra akcji z mocnymi akcentami skradankowymi. Jako kolekcjoner książek, trafiamy na ponurą wyspę Kodoku, gdzie jak wskazuje trop, ukryty został rzadki, bibliofilski okaz. Opuszczone przez ludzi miejsce okazuje się siedliskiem demonów, a naszym zadaniem będzie przetrwać i znaleźć drogę ucieczki z wyspy.

PS4PSV

Zombeer
Zombeer

Akcji 22 stycznia 2014

Zombeer to stworzona przez hiszpańskie studio deweloperskie Moonbite Games gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), stanowiąca pastisz popularnych survival-horrorów. Gracz wciela się w rolę bohatera, który zainfekowany zostaje wirusem zmieniającym ludzi w zombie. Jedynym sposobem na powstrzymanie procesu transformacji jest regularna konsumpcja piwa.

PCPS3

Hellion: The Mystery of Inquisition
Hellion: The Mystery of Inquisition

Akcji prace wstrzymane

Hellion: The Mystery of Inquisition to debiutancki projekt polskiego studia Flying Fish Works. Gra reprezentuje gatunek survival-horroru prezentowanego z perspektywy pierwszej osoby.

PC

Coma: Mortuary
Coma: Mortuary

Przygodowe 13 maja 2014

Pierwszoosobowa gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru i opowiadająca historię mężczyzny, który postanawia popełnić samobójstwo z tęsknoty po utracie ukochanej. Udaje mu się przeżyć, lecz zapada w śpiączkę trafiając do tajemniczego świata umarłych. Charakter rozgrywki zmienia się sukcesywnie w miarę postępów fabuły, przechodząc od spokojnej przygodówki do dynamicznego survival horroru.

PC

The Curse Of Nordic Cove
The Curse Of Nordic Cove

Akcji 26 marca 2013

Niesamowity miks gatunkowy autorstwa niezależnego studia On The Level. W opakowaniu survival horroru, opowiadającego o walce grupki przyjaciół z rozzłoszczonymi duchami Wikingów, otrzymujemy strzelaninę FPS, grę sportową, logiczną, zręcznościową i wyścigową w jednym.

PC