Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Przygodowe PlayStation Portable po premierze - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze z gatunku przygodowe na platformę PSP ułożone według daty premiery.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

PSP

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
Sweet Fuse: At Your Side
Sweet Fuse: At Your Side

Przygodowe 27 sierpnia 2013

Sweet Fuse: At Your Side to gra przygodowa w formie interaktywnej powieści graficznej. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, bierze udział w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce, by uwolnić swego wuja, słynnego twórcę gier wideo - Keiji Inafune z rąk szaleńca. Tytuł wyprodukowany został przez należące do firmy Idea Factory studio Otomate.

The Fruit of Grisaia
The Fruit of Grisaia

Przygodowe 21 lutego 2013

The Fruit of Grisaia to opracowana z myślą o pecetach przygodówka visual novel. Wcielamy się w niej w nastoletniego zabójcę, który rozpoczyna naukę w szkole pełnej uczniów z mrocznymi sekretami. Podczas zabawy zajmujemy się głównie śledzeniem historii i podejmowaniem decyzji, które kierują opowieść na jedną z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych.

Geronimo Stilton: The Return to the Kingdom of Fantasy
Geronimo Stilton: The Return to the Kingdom of Fantasy

Przygodowe 31 października 2012

Gra przygodowa przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Tytuł oparto na włoskiej serii ksiązek Geronimo Stilton, która na Zachodzie cieszy sie ogormnym powodzeniem i w sumie sprzedała sie w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy.

Danganronpa 2: Goodbye Despair
Danganronpa 2: Goodbye Despair

Przygodowe 26 lipca 2012

Detektywistyczna przygodówka od Spike Chunsoft. W Danganronpa 2: Goodbye Despair poznajemy losy uczestników szkolnej wycieczki uwięzionych na tropikalnej wyspie; żeby się z niej wydostać, uczniowie muszą zamordować jednego z rówieśników, nie dając się złapać przez pozostałych.

Dunamis15
Dunamis15

Przygodowe 26 lipca 2012

Gra z gatunku przygodówek / visual novel, osadzona w niedalekiej przyszłości i skupiająca się na motywie pętli czasowej, którą gracz musi zakończyć. W ten sposób tytuł nawiązuje do kilku niezwykle popularnych produkcji, jak na przykład The Legend of Zelda: Majora's Mask.

Time Travelers
Time Travelers

Przygodowe 19 lipca 2012

Nowa gra twórców takich hitów jak Professor Layton. Tym razem mamy do czynienia z bohaterami, którzy potrafią podróżować w czasie.

Judge Dee: The City God Case
Judge Dee: The City God Case

Przygodowe 11 lipca 2012

Judge Dee: The City God Case to przygodowa gra logiczna autorstwa BiP Media. Wcielamy się w niej w sędziego Dee badającego tajemniczą klątwę ciążącą nad miasteczkiem Wu Ling. Na rozwiązanie czeka szereg zagadek i wyzwań logicznych.

Alone in the Dark: The New Nightmare
Alone in the Dark: The New Nightmare

Przygodowe 22 maja 2012

Alone in the Dark: The New Nightmare to klasyczny survival-horror. Wcielamy się w jedną z dwóch różnych postaci (Edward Carnby oraz Aline Cedrac). W trakcie gry rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki, a także toczymy widowiskowe pojedynki z przerażającymi stworami.

Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling
Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling

Przygodowe 26 kwietnia 2012

Przygodówka sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy. Gra jest pobocznym tytułem wydanego w 2010 roku Steins;Gate. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a typową komedią komedią romantyczną, w której główne role odgrywają bohaterowie oryginału.

Umineko When They Cry
Umineko When They Cry

Przygodowe 20 października 2011

Umineko When They Cry to japońska przygodówka typu visual novel. Opowiada historię tajemniczych morderstw mających miejsce na prywatnej wyspie w latach 80. ubiegłego wieku. Za powstanie gry odpowiada studio 07th Expansion.

Steins;Gate
Steins;Gate

Przygodowe 23 czerwca 2011

Steins;Gate to przygodowa gra sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy, który trafia na trop spisku związanego z jednym ze stworzonych przez niego gadżetów.

Chaos;Head Love Chu Chu!
Chaos;Head Love Chu Chu!

Przygodowe 27 stycznia 2011

Japońska przygodówka, należąca do podgatunku visual novel. Jest ona pobocznym tytułem wydanego w 2008 roku Chaos;Head. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a komedią romantyczną, w której główną role odgrywają bohaterowie i bohaterki oryginału.

Corpse Party: Book of Shadows
Corpse Party: Book of Shadows

Przygodowe 9 stycznia 2011

Kontynuacja gry japońskiego studia 5pb. z 2010 roku, będącej połączeniem oldskulowego, dwuwymiarowego horroru z visual novel. Fabuła Corpse Party: Book of Shadows nawiązuje do poprzedniczki, rzucając nowe światło na przedstawioną tam historię oraz sylwetki bohaterów. Całość składa się z siedmiu rozdziałów, przedstawiających odrębne opowieści, w których uczestniczą znane z pierwowzoru postaci.

The 3rd Birthday
The 3rd Birthday

Przygodowe 22 grudnia 2010

The 3rd Birthday to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez firmę Square-Enix. Tytuł traktowany jest jako spin-off serii Parasite Eve. Główna bohaterka - agentka Aya Brea, zostaje wysłana do Nowego Jorku z zadaniem anihilacji dziwacznych form życia, znanych jako "twisted".

Little Busters!
Little Busters!

Przygodowe 25 listopada 2010

Little Busters! to wyprodukowana przez studio Key przygodówka należąca do podgatunku visual novel. Gra opowiada historię grupki japońskich licealistów, a rozgrywka sprowadza się głównie do śledzenia fabuły i podejmowania co pewien czas wyborów. Zabawę urozmaicają minigierki.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Przygodowe 25 listopada 2010

Opracowana przez japońskie studio Spike Chunsoft detektywistyczna gra przygodowa z gatunku visual novel. Głównym bohaterem Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest rozpoczynający naukę w elitarnej szkole średniej nastolatek Naegi Makoto. W przeciwieństwie do odznaczających się imponującymi osiągnięciami kolegów, przyjęcie do szkoły zawdzięcza wygranej na loterii.

Impossible Mission
Impossible Mission

Przygodowe 24 października 2010

Impossible Mission to odświeżona graficznie wersja gry, która debiutowała jeszcze na Commodore-64. Naszym zadaniem jest powstrzymać złego profesora Elvina Atombendera. W tym celu musimy przeszukać bazę wroga i w ciągu 6 godzin odnaleźć 36 fragmentów kodu, który dezaktywuje cały niszczycielski program stworzony przez naukowca. Mechanika zabawy łączy elementy platformówki z przygodowymi.

Gladiator Begins
Gladiator Begins

Przygodowe 14 października 2010

Gladiator Begins jest grą z gatunku action-RPG, wyprodukowaną przez ekipę deweloperską studia Acquire. Gracz kieruje poczynaniami odważnego gladiatora, który poza walkami w koloseum wykonuje również rozmaite zlecenia dla prominentnych mieszkańców starożytnego Rzymu. Rozgrywka bazuje na widowiskowych pojedynkach, dzięki którym zdobyć można rozgłos i doświadczenie niezbędne przy rozwijaniu umiejętności bohatera.

Real Crimes: Jack The Ripper
Real Crimes: Jack The Ripper

Przygodowe 1 września 2010

Kolejna łącząca gatunek „hidden object” z elementami przygodówkowymi. Akcja toczy się w Londynie w 1880 roku. Naszym zadaniem jest pomóc detektywom Scotland Yardu w schwytaniu Kuby Rozpruwacza. Mechanika zabawy łączy standartowe odnajdywanie ukrytych na ekranie przedmiotów z bardziej tradycyjnymi zagadkami.

Corpse Party
Corpse Party

Przygodowe 12 sierpnia 2010

Przygotowana przez studio 5pb. gra przygodowa z gatunku visual novel, będąca ulepszoną wersją popularnej w Japonii, niezależnej produkcji Makoto Kedōina z 1996 roku. Akcja Corpse Party osadzona została w budynku liceum, wzniesionego na gruzach zburzonej przed laty podstawówki, będącej miejscem potwornej i niewyjaśnionej zbrodni.

Chaos;Head Noah
Chaos;Head Noah

Przygodowe 24 czerwca 2010

Japońska gra przygodowa, która należy do podgatunku visual novel. Gracze mają okazję wcielić się w ucznia prywatnego tokijskiego liceum, który wplątuje się w sprawę brutalnych seryjnych morderstw. Wydarzenia rozgrywające się na jego oczach wpływają na postrzeganie rzeczywistości i wpychają na ścieżkę szaleństwa oraz paranoi.

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues
LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Przygodowe 17 listopada 2009

Kontynuacja popularnej przygodowej gry akcji, opracowana przez studio Traveller's Tales. Gracze po raz kolejny mogą wcielić się w tytułowego bohatera, by wziąć udział w przygodach przedstawionych w oryginalnej kinowej trylogii oraz w najnowszym filmie, czyli Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull.

Obscure: The Aftermath
Obscure: The Aftermath

Przygodowe 5 października 2009

Obscure II to kontynuacja gry typu survival horror, wydanej w 2004 roku. Fabuła ukazuje wydarzenia, mające miejsce dwa lata po przerażających wypadkach z części pierwszej. Jak zwykle trzeba mieć wyjątkowo mocne nerwy, gdyż w przeciwnym razie niezwykle ciężko poradzić sobie z wszechobecnym uczuciem strachu.

Shadow of Memories
Shadow of Memories

Przygodowe 1 października 2009

Dość niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku gier przygodowych zrealizowany przez programistów z firmy Konami. Wcielamy się w Eike - chłopca, który ginie na samym początku opowieści, by otrzymać drugą szansę i dowiedzieć się kto stoi za tragicznymi wydarzeniami.