Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. helikoptery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce helikoptery ułożone według popularności.

PC
PC Windows50WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 43Sony PlayStation 34Sony PlayStation 25Sony PlayStation 11PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3604
Microsoft Xbox
Mobile
Android1
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii1Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance1Nintendo GameCube1
Więcej
Mniej
Akcji11 Zręcznościowe12
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje38
Logiczne
Towarzyskie
MMO1
Army Men: Air Combat - The Elite Missions
Army Men: Air Combat - The Elite Missions

Zręcznościowe 25 marca 2003

Dynamiczna strzelanka, w której wcielamy się w postać pilota wojskowego śmigłowca. Całość rozgrywa się w uniwersum Army Men. Mamy więc do czynienia z miniaturowymi plastikowymi żołnierzykami.

GCN

Under Defeat HD
Under Defeat HD

Zręcznościowe 23 lutego 2012

Under Defeat HD to poprawiona i odświeżona wersja klasycznej gry shoot'em up, która została wydana na konsoli Dreamcast w 2006 roku. Akcja tytułu umiejscowiona została w alternatywnej wersji naszego świata i pozwala nam wcielić się w pilota helikoptera bojowego, walczącego podczas II wojny światowej.

X360PS3

Soviet Strike
Soviet Strike

Akcji 31 października 1996

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek lotniczych, w których akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. To pierwsza część cyklu wydana na 32-bitowej konsoli.

PS1

Army Men: Air Attack - Blade's Revenge
Army Men: Air Attack - Blade's Revenge

Akcji 23 marca 2001

Typowa zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami śmigłowca bojowego i eliminujemy pojawiających się w okolicy przeciwników. W walkach biorą udział plastikowe żołnierzyki.

PS2

Air Raid 3
Air Raid 3

Akcji 23 lutego 2007

Niezbyt skomplikowana, niskobudżetowa strzelanina. Zasiadamy za sterami myśliwca bojowego lub wojskowego śmigłowca, a naszym zadaniem jest likwidacja pojawiających się na ekranie wrogów.

PS2

Enemy Engaged 2: Desert Operations
Enemy Engaged 2: Desert Operations

Symulacje 16 stycznia 2009

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do gry "Enemy Engaged 2". Uczestniczymy w konfliktach rozgrywanych między innymi w Iranie czy Afganistanie. Opowiadamy się po stronie USA lub Rosji, sterując różnymi modelami śmigłowców.

PC

Air Ranger Rescue
Air Ranger Rescue

Symulacje 22 listopada 2002

Bardzo nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać pilota śmigłowca ratunkowego. Do wykonania jest osiem różnych misji, między innymi udzielanie pomocy przy pożarach oraz karambolach na autostradzie.

PS2

Team Apache
Team Apache

Symulacje 21 sierpnia 1998

Symulator lotu śmigłowca Apache AH-64, w którym autorzy w odróżnieniu od serii Jane's Longbow położyli nacisk na jak największe uatrakcyjnienie rozgrywki i podniesienie ogólnej grywalności. Zasiądźcie wiec za sterami tej maszyny bojowej i wykonujcie kolejne zadania.

PC

Gunship Battle2 VR
Gunship Battle2 VR

Akcji 2 sierpnia 2017

Zręcznościowa gra akcji opracowana przez studio Joycity z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Kiedy los całego świata zawisł na włosku, ostatnią nadzieją ludzkości został główny bohater gry, czyli Dylan – pilot eksperymentalnego śmigłowca bojowego, starający się odzyskać dawne życie i utraconą rodzinę. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami helikoptera i bierzemy udział w misjach, podczas których na wykonanie czekają zadania pokroju zrównania z ziemią bazy wroga, zniszczenia konwoju poruszającego się po powierzchni czy wreszcie walki w przestworzach z siłami powietrznymi należącymi do nieprzyjaciół. Gunship Battle2 VR cechuje się przyzwoitej jakości grafiką – należy odnotować, że w niezależnie od platformy, produkcja wymaga do działania wyżej wspomnianych gogli wirtualnej rzeczywistości, czyli Samsung Gear VR dla urządzeń mobilnych oraz PlayStation VR dla wersji na PlayStation 4.

PCPS4AND

Blades of Thunder II
Blades of Thunder II

Akcji 18 kwietnia 2006

Kontynuacja wydanej na GameBoy'a Advance wyjątkowo nieskomplikowanej strzelanki. Wcielamy się w postać pilota śmigłowca bojowego i wykonujemy niebezpieczne misje, likwidując całą masę wrogich jednostek.

NDS

Twin Strike: Operation Thunder
Twin Strike: Operation Thunder

Zręcznościowe 28 października 2008

Twin Strike: Operation Thunder pozwala graczom zasiąść za sterami helikoptera i jak to w grach tego typu bywa, stać się jednoosobową armią zdolną uratować ludzkość przed nieznanym niebezpieczeństwem

Wii

R/C Helicopter
R/C Helicopter

Symulacje 5 maja 2002

R/C Helictopter to wyprodukowany przez studio deweloperskie Aqua System symulator, pozwalający graczom sterować lotem modeli śmigłowców w zamkniętych pomieszczeniach. Rozgrywka wymaga przede wszystkim umiejętnego operowania przepustnicami i wykonywania określonych ewolucji. Twórcy zadbali o mnogość dostępnych helikopterów - od typowych zdalnie sterowanych zabawek, aż po wykonane w skali 1:48 wierne kopie takich maszyn jak AH-64 Apache.

PC

City Crisis
City Crisis

Symulacje 17 lipca 2001

City Crisis studia Syscom to kolejny przedstawiciel gatunku gier symulacyjnych. Wcielamy się w rolę pilota śmigłowca, wspierającego działania policji i straży pożarnej. W zależności od tego, którą służbę wspomagamy, mamy do czynienia z trzema trybami rozgrywki.

PS2

Blades of Thunder
Blades of Thunder

Akcji 1 lutego 2005

Klasyczna strzelanka z widokiem z trzeciej osoby (TPP), w której wcielamy się w postać pilota bojowego śmigłowca. Do pokonania mamy kilkanaście rozbudowanych misji, rozgrywanych w zróżnicowanym środowisku.

GBA