Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Enemy Engaged 2 (PC)

Enemy Engaged 2 PC

Enemy Engaged 2 to pełnoprawna kontynuacja dwóch całkiem udanych symulatorów walk współczesnych śmigłowców: Apache versus Havoc oraz RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka Enemy Engaged 2 (PC)

producent: G2 Games

wydawca: G2 Games

wydawca PL: Play-publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25maja2007

12maja2010

pudełko PL

Enemy Engaged 2 to pełnoprawna kontynuacja dwóch całkiem udanych symulatorów walk współczesnych śmigłowców: Apache versus Havoc oraz RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum. Podobnie jak w przypadku pierwowzorów z 1998 i 2000 roku, także i tym razem mamy do czynienia z programem odznaczającym się dosyć wysokim poziomem realizmu, który jednak został zaserwowany w umiejętny sposób i nie powinien odstraszać mniej zapalonych miłośników helikopterów bojowych.

Do najważniejszych walorów gier z omawianego gatunku z pewnością należy zaliczyć dopracowany model lotu oraz realistyczną fizykę lotu. Twórcy programu mocno przyłożyli się, aby nasze polygonowe orzełki nie tylko zachowywały się w locie tak jak ich stalowe odpowiedniki, ale i by prezentowały się groźnie i z wdziękiem – do tego celu zastosowano nowoczesne technologie, korzystające z rozwiązań Pixel Shader v.2.0 (co wiąże się oczywiście z koniecznością posiadania odpowiednich kart graficznych). Swoje zdolności pilotażowe demonstrujemy na jednym z trzech realistycznie odwzorowanych teatrów działań wojennych (Liban, Korea oraz Tajwan), każdy gnieżdżący charakterystyczny dla siebie zestaw sprzętu militarnego i oferujący po dwie kampanie dla strony rosyjskiej i amerykańskiej. W naszych potyczkach zetkniemy się z takimi militarnymi wynalazkami jak: RAH-66 Comanche, Mi-28N Havoc B, AV-8B Harrier, Mi-6 Hook, Ka-52 Hokum B, C-17 Globemaster III, UH-60 Black Hawk, CH-53E Super Stallion, OH-58D Kiowa Warrior, MiG-29 Fulcrum; oraz szeregiem jednostek naziemnych, od zwykłych UAZów przez M2A2 Bradley aż po T-80U. W sumie na potrzeby gry stworzono oszałamiającą kolekcję, liczącą ponad 1200 pojazdów.

Co ważne, każda misja kampanii charakteryzuje się dynamicznym przebiegiem i wszystkie starcia mają miejsce w czasie rzeczywistym – nie mamy więc tutaj do czynienia z fabularnym ustawianiem wojennego scenariusza specjalnie pod gracza. Każdy z wymienionych konfliktów ma miejsce na komputerowo wygenerowanym terenie, będącym wiernym odwzorowaniem prawdziwych zdjęć lotniczych (w sumie przeniesiono ponad 300 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni). Z uwagi na specyfikę walki śmigłowców, krajobraz odwzorowano z dużą dbałością o szczegóły, uwzględniając wszelkiego rodzaju zabudowania, zalesienie oraz warunki pogodowe (część misji wymaga od nas walki w nocy). Nie jesteśmy oczywiście samotnymi bohaterami – wojna wymaga doskonałej współpracy między poszczególnymi jednostkami, także i w tym przypadku do naszej dyspozycji oddano pewną liczbę podkomendnych (np. strzelca czy skrzydłowego), z którymi kontaktujemy się za pośrednictwem wiadomości głosowych (wbudowana obsługa).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Enemy Engaged 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Enemy Engaged 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, 256 MB akcelerator 3D, Windows XP/Vista

Zapowiedziano dodatek do Enemy Engaged 2
Zapowiedziano dodatek do Enemy Engaged 2

wiadomość24 lipca 2008

Wiadomość ta z pewnością ucieszy fanów symulatorów lotniczych – zwłaszcza tych, którzy lubią śmigłowce. Po najwyraźniej udanym Enemy Engaged 2 na PC przyszedł czas na dodatek. G2 Games zapowiedziało właśnie rozszerzenie opatrzone podtytułem Desert Operations.

Promocja dla pierwszych nabywców Enemy Engaged 2
Promocja dla pierwszych nabywców Enemy Engaged 2

wiadomość29 maja 2007

Kilka dni temu informowaliśmy was o tym, że zbliża się data europejskiej premiery Enemy Engaged 2, kontynuacji całkiem dobrze przyjętych symulatorów śmigłowców bojowych. Obecnie gra już trafiła na półki sklepowe na Starym Kontynencie, a jej twórcy, G2 Games, postarali się o to, by pierwsi nabywcy produkcji zostali odpowiednio nagrodzeni.

Enemy Engaged 2 za trzy dni w Europie
Enemy Engaged 2 za trzy dni w Europie

wiadomość22 maja 2007

Enemy Engaged 2 ma szansę stać się bardzo popularnym komputerowym symulatorem śmigłowca bojowego, jeśli pójdzie w ślady Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum z roku 2000. Brytyjska firma G2 Games ustaliła już oficjalny termin premiery gotowej gry na kontynencie europejskim.