Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka AirStrike II: Gulf Thunder (PC)

AirStrike II: Gulf Thunder PC

AirStrike II: Gulf Thunder jest sequelem wydanego w 2004 roku przez DivoGames AirStrike II. Gra praktycznie nie różni się od swojego poprzednika i śmiało można ją nazwać pakietem dodatkowych misji.

Zręcznościowe | helikoptery

PC Windows
Okładka AirStrike II: Gulf Thunder (PC)

producent: DivoGames

wydawca: DivoGames

wydawca PL: MarkSoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2lutego2005

8sierpnia2005

pudełko PL

AirStrike II: Gulf Thunder jest sequelem wydanego w 2004 roku przez DivoGames AirStrike II. Gra praktycznie nie różni się od swojego poprzednika i śmiało można ją nazwać pakietem dodatkowych misji. Rozgrywka sprowadza się do pilotowania małego śmigłowca lecącego u dołu ekranu i neutralizacji wszelkich możliwych pojazdów i obiektów wroga.

Tym razem przedmiotem naszej misji jest nowa, świetnie broniona baza terrorystów. Stworzyli oni ponadto monstrualną broń i nowy rodzaj ładunków wybuchowych. Oczywistym jest, że najlepszą drogą do ich wyeliminowania będzie konfrontacja na otwartym polu, podczas przemieszczania się jednostek wroga. Po ich anihilacji i przygotowaniu precyzyjnego planu ataku gracz musi uderzyć na główną fortyfikację nieprzyjaciela, chronioną przez wieże i wzmocnioną nowym typem stopu metalu.

Tak jak w poprzednich częściach misje poprzedzają odprawy dokonywane przez generała, który oprócz przedstawienia głównych celów zadania zwraca nam uwagę i daje podpowiedzi jak najefektywniej rozprawiać się z terrorystami.

AirStrike II: Gulf Thunder zawiera 15 całkiem nowych poziomów. Sporo czasu zajmują loty nad pustynią, gdyż akcja tym razem umiejscowiona jest w Iraku. Pola bitwy wypełnione są płonącymi beczkami z ropą oraz różnego rodzaju obiektami przemysłowymi, które stanowią dla terrorystów doskonałe miejsce do ukrycia się przed ogniem i przygotowania zasadzki. Podczas rozgrywki na drodze gracza staje dwóch potężnych bossów, oraz ponad sto innych rodzajów przeciwników posiadających odmienne charakterystyki. Wszystkie obiekty trójwymiarowe posiadają własny, unikalny styl, charakterystyczny dla serii AirStrike.

Tym razem do walki z terrorystami w ręce graczy oddane zostały tylko trzy śmigłowce (w poprzedniej części było dostępnych sześć latających maszyn). Śmigłowce można wyposażyć w dziesięć rodzajów broni, a każdą z nich udoskonalić w siedmiostopniowej skali. Nad irackim niebem napotkamy również pięć różnych rodzajów rakiet, oraz piętnaście innych bonusów, które pomogą przetrwać na polu walki. Dostępnych jest pięć poziomów trudności.

Grafika gry obejmuje zaawansowane, foto-realistyczne środowisko 3D, zaawansowane efekty, takie jak ogień, dym czy wodę, dopracowane eksplozje, generowane w czasie rzeczywistym cienie, oraz dynamiczny system oświetlenia. Całość akcji możemy obserwować z czterech różnych kamer, w tym z klasycznej z helikopterem u dołu ekranu.

Rozgrywkę można urozmaicić grając w trybie dwóch graczy na jednym komputerze oraz bijąc rekordy ilości zdobytych punktów i dzieląc się nimi na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie internetowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do AirStrike II: Gulf Thunder

Wymagania wiekowe AirStrike II: Gulf Thunder

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe AirStrike II: Gulf Thunder

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 8 MB

Irak z lotu ptaka czyli „AirStrike II: Gulf Thunder” do dyspozycji graczy

wiadomość15 lutego 2005

Firma DivoGames zaprezentowała graczom swoją najnowszą produkcję „AirStrike II: Gulf Thunder”, która jest sequelem wydanego w 2004 roku „AirStrike II”. Gra praktycznie nie różni się od swojego poprzednika i śmiało można ją nazwać pakietem dodatkowych misji. Rozgrywka sprowadza się do pilotowania małego śmigłowca lecącego u dołu ekranu i neutralizacji wszelkich możliwych pojazdów i obiektów wroga.