Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Blades of Thunder (GBA)

Blades of Thunder GBA

Klasyczna strzelanka z widokiem z trzeciej osoby (TPP), w której wcielamy się w postać pilota bojowego śmigłowca. Do pokonania mamy kilkanaście rozbudowanych misji, rozgrywanych w zróżnicowanym środowisku.

Akcji | TPP | helikoptery | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Blades of Thunder (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

1lutego2005

Blades of Thunder to wyjątkowo prosta w obsłudze strzelanka, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w postać pilota świetnie uzbrojonego śmigłowca, a do rozegrania mamy kilkanaście niezbyt rozbudowanych misji. Można więc stwierdzić, iz tytuł ten w pewnym stopniu przypomina takie klasyki jak Red Shark czy Desert Strike. Za produkcję tej gry odpowiedzialna jest firma Interactive Vision, która przygotowała też między innymi takie tytuły jak Top Gun (NDS), Red Jets (PC), czy Operation Air Assault (PS2). Warto jednocześnie dodać, iż Blades of Thunder doczekał się oficjalnej kontynuacji, wydanej na konsolę Nintendo DS.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej strzelanki jest zastosowanie częściowo trójwymiarowego otoczenia. Blades of Thunder był jedną z nielicznych strzelanek wydanych na GameBoy’a Advance, oferujących podobny widok na świat gry. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, iż gracz nie dysponuje pełną swobodą działania. Tyczy się to między innymi ustawień kamery, których w żaden sposób nie można zmieniać. Przeważnie jest też tak, iż musimy przemieszczać się zgodnie z wyznaczoną przez producentów ścieżką. Podobne schematy zastosowano chociażby w znanej posiadaczom komputerów osobistych serii AirStrike.

Sterowanie w grze jest wyjątkowo uproszczone, gdyż mamy tu do czynienia z bardzo ograniczoną arcade’ówką. Gracz nie musi się więc martwić o dokonywanie poprawnych nawrotów, czy utrzymywanie rozsądnej wysokości. Należy jedynie omijać napotykane przeszkody, a także lecące w stronę sterowanego śmigłowca pociski. Poziom trudności zabawy ustalony został jednocześnie na stosunkowo niskim poziomie, przez co zabawa nie sprawia większych problemów. Do rozegrania jest kilkanaście niezbyt rozbudowanych poziomów. Każdy etap ma cele podstawowe, które należy wypełniać, oraz dodatkowe (opcjonalne). W większości przypadków trzeba zniszczyć określone jednostki lub konstrukcje. Trafiają się też jednak misje, w których należy ochraniać sojusznicze oddziały, np. przemieszczający się po mapie konwój.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blades of Thunder

12+

Wymagania sprzętowe Blades of Thunder

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel