Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Soviet Strike (PS1)

Soviet Strike PS1

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek lotniczych, w których akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. To pierwsza część cyklu wydana na 32-bitowej konsoli.

Akcji | widok izometryczny | helikoptery

Sony PlayStation 1
Okładka Soviet Strike (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31października1996

Soviet Strike to kolejna odsłona cyklu zręcznościowych strzelanek lotniczych, którą zainaugurowała wydana w 1992 roku Desert Strike: Return to the Gulf. Produkcja opowiada o tajnej amerykańskiej jednostce wojskowej, która działając na terenie Europy Wschodniej, stara się zapobiec przejęciu władzy w regionie przez grupę szaleńców.

Fabuła

Po upadku Związku Radzieckiego w Europie Wschodniej rozpoczyna się walka o wpływy. Były szef KGB Uri Vatsiznov, znany też jako Shadowman, planuje dokonać przewrotu w Rosji i obalić obecny rząd. W tym celu łączy siły z liderem działającej na Kaukazie organizacji Sadissą Savakiem oraz naukowcem, doktorem Grymyenko, który jest w posiadaniu rakiet dalekiego zasięgu. By zapobiec wojnie, tajna jednostka wojskowa STRIKE podejmuje się szeregu misji, by zniweczyć plany byłego lidera służb specjalnych i jego kompanów.

Mechanika

Soviet Strike jest, podobnie jak poprzednie odsłony serii, zręcznościową strzelanką lotniczą z akcją w rzucie izometrycznym. Gracze zasiadają za sterami śmigłowca bojowego i wykonują kolejne misje polegające na niszczeniu wskazanych celów, ratowaniu szpiegów oraz cywilów czy wykradaniu konkretnych przedmiotów. Powstrzymać ich próbują dziesiątki wrogów, od żołnierzy, przez czołgi i wyrzutnie rakiet, aż po wielkie statki i helikoptery.

Produkcja studia Electronic Arts stawia na dynamiczne wymiany ognia i efektowne potyczki śmigłowca z przeważającymi siłami wroga. Mimo to tytuł wymaga też strategicznego planowania. Gracze muszą właściwie zarządzać posiadanymi zapasami rakiet, paliwa i stanem pancerza oraz zbierać uzupełniające je znaczniki na mapach. Przeciwnicy dynamicznie reagują na poczynania gracza: wykorzystując radary, potrafią ustalić pozycję bohatera i na przykład wzmocnić obronę celów, do których może zmierzać w kolejnych minutach na polu walki.

Kwestie techniczne

Soviet Strike jest pierwszą odsłoną cyklu wydaną na PS1. Tym samym oferuje znacznie usprawnioną w stosunku do poprzedniczek oprawę audiowizualną, z efektownymi wybuchami i bogatymi w detale planszami. Gra należy do gatunku political-fiction, zgrabnie mieszając prawdziwe postacie, organizacje i państwa z fikcyjnymi osobami i wydarzeniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Soviet Strike

Wymagania wiekowe Soviet Strike

12+