Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Blades of Thunder II (NDS)

Blades of Thunder II NDS

Kontynuacja wydanej na GameBoy'a Advance wyjątkowo nieskomplikowanej strzelanki. Wcielamy się w postać pilota śmigłowca bojowego i wykonujemy niebezpieczne misje, likwidując całą masę wrogich jednostek.

Akcji | FPP | helikoptery | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Blades of Thunder II (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

18kwietnia2006

Blades of Thunder II to oficjalna kontynuacja wydanej w 2005 roku zręcznościowej strzelanki. Po raz kolejny mamy do czynienia z tytułem nastawionym wyłącznie na efektowny i zarazem nie mający nic wspólnego z realizmem przebieg rozgrywki. O ile pierwsza część serii powstała z myślą o posiadaczach GameBoy’a Advance, o tyle opisywany sequel ukazał się jedynie na Nintendo DS. Warto jednocześnie dodać, iż nie zmienił się w tym czasie producent gry. Jest to firma InterActive Vision, która wydała też takie zręcznościówki jak Mini RC, czy Top Gun.

Wątek fabularny w trakcie zabawy nie odgrywa właściwie istotnej roli. Wcielamy się w postać pilota świetnie uzbrojonego wojskowego śmigłowca. Naszym zadaniem jest zabijanie zagrażających bezpieczeństwu na świecie terrorystów. W przygotowanej przez producentów kampanii singleplayer do pokonania mamy kilkanaście zróżnicowanych i zarazem dość długich etapów. Przeważnie musimy likwidować wrogie jednostki, a także zajęte przez terrorystów instalacje. Trafiają się też jednak ciekawsze wyzwania, wymagające na przykład ochraniania sojuszniczych oddziałów.

W przeciwieństwie do pierwszej części serii, w której poruszaliśmy się w ściśle wyznaczonym przez producentów „korytarzu powietrznym”, tym razem postawiono na pełną swobodę działania. Gracz może dowolnie obracać widok, tak aby dolecieć dokładnie tam, gdzie sobie zaplanował. W trakcie zabawy możemy także korzystać z bardzo czytelnej mapy okolicy, która prezentowana jest na dolnym ekraniku konsoli. Warto także dodać, iż pomiędzy kolejnymi misjami możemy dokupić upgrade’y do śmigłowca. Mogą one mieć wpływ na grubość pancerza, szybkość przemieszczania się lub siłę ognia.

Nie zapomniano także o sympatykach wieloosobowych potyczek. Gra posiada dość rozbudowany multiplayer dla czterech osób (wykorzystanie technologii Wi-Fi). Wizualnie Blades of Thunder II prezentuje się dość dobrze. Uwagę zwracają przede wszystkim ładnie wykonane eksplozje, towarzyszące prowadzonym przez nas zmaganiom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Blades of Thunder II

Wymagania wiekowe Blades of Thunder II

odpowiednia dla każdego wieku