Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCN
Okładka Army Men: Air Combat - The Elite Missions (GCN)

Army Men: Air Combat - The Elite Missions GCN

Dynamiczna strzelanka, w której wcielamy się w postać pilota wojskowego śmigłowca. Całość rozgrywa się w uniwersum Army Men. Mamy więc do czynienia z miniaturowymi plastikowymi żołnierzykami.

Zręcznościowe | helikoptery | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Army Men: Air Combat - The Elite Missions (GCN)

producent: 3DO Company

wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

25marca2003

Army Men Air Combat: The Elite Missions jest niezbyt skomplikowaną strzelaniną, w której zasiadamy za sterami śmigłowca bojowego. Z racji tego, iż mamy do czynienia z uniwersum Army Men, pojawiające się na ekranie jednostki zbudowane są z plastiku. Kolejne misje rozgrywane są zazwyczaj wewnątrz domu lub w ogrodzie. Nie inaczej jest w tym przypadku. The Elite Missions jest jednym z nielicznych tytułów z tej serii, który zdecydowano się wydać wyłącznie na konsolę Nintendo Gamecube. Za produkcję tej gry odpowiedzialne jest nieistniejące już 3DO.

W trakcie zabawy mamy okazję ku temu by wcielić się w postać kapitana Williama Blade’a. Po raz kolejny wyruszamy na wojnę z armią Tan. Udało się jej bowiem pozyskać bardzo cenne złoże plastikowych przedmiotów, niezbędnych do produkcji nowych jednostek. Ponadto gracz musi uporać się z Baronem Von Beige, dosiadającym świetnie wyposażonej latającej maszyny. Jest oczywiście bardzo wyraźne nawiązanie do Czerwonego Barona. Tym razem autorzy przygotowali kampanię singleplayer składającą się z około dwudziestu mniej lub bardziej złożonych misji. Działania prowadzimy w dziesięciu różnych typach lokacji, przy czym przeważnie są to różne sektory ogromnego ogrodu.

Na uwagę zasługuje fakt, iż gracz nie wyrusza na wojnę w pojedynkę. Można bowiem liczyć na obecność czterech innych śmigłowców. Jednostkom tym można oczywiście wydawać proste polecenia, choć dobrze sobie też radzą bez pomocy gracza. Sterowanie śmigłowcem zostało oczywiście znacznie uproszczone, niemniej jednak wymaga ono pewnego treningu. Na zachowanie się maszyny w powietrzu mają także wpływ dodatkowe czynniki, jak chociażby liczba doczepionych rakiet, czy siła wiatru. Zlecane przez dowództwo zadania najczęściej wymagają niszczenia określonych celów. Gracz może też zbierać power-up’y, pozwalające na przykład zwiększyć siłę ognia wybranych broni, czy uczynić jednostkę niewidzialną dla radarów wroga.

Wizualnie The Elite Missions prezentuje się stosunkowo kiepsko, szczególnie jeśli zwróci się uwagę na otoczenie. Najładniej wykonano pojawiające się między misjami scenki przerywnikowe. Opisywana gra posiada pełnoprawny multiplayer dla dwóch osób. Gracze mogą bawić się w trybie kooperacji lub przeciw sobie. W tym drugim przypadku zadbano o obecność takich trybów jak deathmatch, capture the flag, czy bug hunt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Army Men: Air Combat - The Elite Missions

Wymagania wiekowe Army Men: Air Combat - The Elite Missions

12+

Wymagania sprzętowe Army Men: Air Combat - The Elite Missions

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci