Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCN
Okładka Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II (GCN)

Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II GCN

Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II to zręcznościówka, w której wcielamy się w dowódcę najsłynniejszego szwadronu myśliwców w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II (GCN)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

18września2001

3maja2002

pudełko PL

Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II to zręcznościówka, w której wcielamy się w dowódcę najsłynniejszego szwadronu myśliwców w uniwersum Gwiezdnych Wojen, który znany jest z udziału w najniebezpieczniejszych misjach. Jego członkowie walczyli m.in. w bitwach o Yavin IV, Hoth i Endor. W szeregach Eskadry Łotrów występowali tak uznani piloci, jak Luke Skywalker, Wedge Antilles, Zev Senesca czy Wes Janson.

W grze pokierujemy dwiema z wymienionych powyżej postaci - Luke'iem Skywalkerem i Wedge'm Antilessem. Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II obejmuje wydarzenia znane z filmowej (starej) trylogii, więc uczestniczymy w ataku na Gwiazdę Śmierci, eskortowaniu transportu Rebelii lecącego z Yavin IV na Hoth, itd. Wprawdzie wszystkich misji jest tylko 11, ale każdą skonstruowano z dużą dbałością o szczegóły. Przed każdą z nich otrzymujemy zadania, za wykonanie których później wynagradza się nas medalami. Im lepiej się z nich wywiązujemy, tym wartościowszy dostajemy order. Brązowy medal otrzymać jest łatwo, ale na złoto trzeba się bardzo postarać. Misje wykonujemy za sterami kilku popularnych maszyn: X-Wingów, Y-Wingów, A-Wingów, B-Wingów, Snowspeederów, dostępny jest nawet Sokół Millenium czy Twin Pod Cloud Car. Niektóre pojazdy musimy odkryć w czasie gry.

Mocną stroną Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II jest oprawa graficzna. Skomplikowane modele pojazdów, dokładne tekstury, efektowne wybuchy, wolumetryczna mgła, realistyczne cieniowanie - tego wszystkiego uświadczymy w grze. Abyśmy poczuli się jak prawdziwi piloci gwiezdnych myśliwców, autorzy przygotowali mnóstwo komentarzy dla kolegów z eskadry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249 PLN

Gry podobne do Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II

Wymagania wiekowe Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II

12+

Wymagania sprzętowe Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Prezes Factor 5 o przeciętnych możliwościach Wii

wiadomość24 października 2006

Julian Eggebrecht, prezes studia Factor 5, wyznał w wywiadzie udzielonym redaktorom magazynu Electronic Gaming Monthly, że możliwości Wii bardzo go rozczarowały. Jego stanowisko podzielają również inni pracownicy Factor 5.