Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Whirlwind Over Vietnam (PC)

Whirlwind Of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Drang PC

Whirlwind Over Vietnam

Wirtualny symulator działań śmigłowca bojowego podczas wojny w Wietnamie. Za przygotowanie gry odpowiadają programiści odpowiedzialni w przeszłości za uznany symulator lotu, pt. IL-2 Sturmovik.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka Whirlwind Over Vietnam (PC)

producent: G5 software

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września2006

7października2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Whirlwind of Vietnam to wirtualny symulator działań śmigłowca bojowego podczas wojny w Wietnamie. Za przygotowanie gry odpowiadają programiści odpowiedzialni w przeszłości za uznany symulator lotu, pt. IL-2 Sturmovik. Z kolei rola wydawcy tego tytułu przypadła firmie 1C.

Gra oferuje sześć różnych śmigłowców bojowych do wyboru (od potężnego Chinooka do AH-1 Cobra). Dostępne helikoptery różnią się zarówno wyglądem jak i sposobem zachowania się w czasie lotu. Do przejścia oddano kilkanaście różnorodnych misji, m.in. razem z oddziałami piechoty atakujemy pozycje wroga, zajmujemy się ewakuacją sojuszniczych żołnierzy, czy eskortujemy śmigłowce z zaopatrzeniem, aby pomyślnie dotarły do miejsca przeznaczenia.

Istotną rolę odgrywa w grze radio, które w pełni oddaje realizm ówczesnych zmagań (częste komunikaty walczących jednostek z prośbą o wsparcie, przekazywanie informacji o położeniu danego oddziału, wydawanie graczom kolejnych rozkazów, etc.). Dużą ciekawostką jest również możliwość zmiany stanowiska zajmowanego w śmigłowcu. Z pilota gracz siedzący przy komputerze staje się na przykład strzelcem pokładowym.

Wirtualne kokpity są odtworzone zgodnie z prawdziwymi modelami śmigłowców wojskowych (kontrolki, wskaźniki, drążek, etc. wyglądają identycznie, jak w prawdziwym helikopterze). Sporo uwagi przywiązano również do wyglądu (różne umundurowanie, bronie) i zachowania żołnierzy, których transportujemy czy wspieramy podczas zmagań (podczas powietrznego desantu „obstawiają” teren dokładnie tak, jak robili to w rzeczywistości).

Sterowanie w Whirlwind of Vietnam zostało zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu zestawu klawiatura plus joystick, aczkolwiek gracze z powodzeniem mogą też używać myszki. Dla mniej zagorzałych miłośników symulacji, producent przewidział również opcję ustawienia prostszego, bardziej zręcznościowego sterowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Whirlwind Of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Drang

Wymagania wiekowe Whirlwind Over Vietnam

12+

Gry firmy 1C Company w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji GamersGate
Gry firmy 1C Company w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji GamersGate

wiadomość31 maja 2007

Szwedzka firma GamersGate AB poinformowała wczoraj, że stworzony przez nią system elektronicznej dystrybucji zostanie poszerzony o gry komputerowe, wydawane przez koncern 1C Company. Pierwszym owocem współpracy obu stron jest produkt o nazwie You are Empty, który wczoraj zadebiutował w Internecie.

W gry od 1C Company zagramy później

wiadomość1 sierpnia 2005

Zła informacja dla wszystkich osób oczekujących pojawienia się na półkach sklepów takich produkcji jak Outfront II (sequel strategii Soldiers: Heroes of World War II), PT Boats Knights of the Sea (morska symulacja okrętu wojennego), Whirlwind of Vietnam (symulator działań śmigłowca bojowego), czy World War II RTS (gra wojenna rozgrywana w czasie rzeczywistym). Wymienione tytuły ukażą się później.