Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nuclear Strike (PC)
OkładkaNuclear Strike (PC)

Nuclear Strike PC

Piąta odsłona kultowego cyklu strzelanin z widokiem z góry, zapoczątkowanego w 1992 roku grą Desert Strike. W grze podążamy śladem terrorysty, który wszedł w posiadanie niezwykle groźnej dla świata głowicy atomowej.

Akcji | helikoptery | top-down | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nuclear Strike Premiera PC

29października1997

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nuclear Strike

Battle Engine Aquila

Future Cop L.A.P.D

Gun Metal

Piąta odsłona bestsellerowej serii strzelanin z widokiem z góry, zapoczątkowanej w 1992 roku przez kultowe Desert Strike: Return to the Gulf. Po Urban Strike (1994) oraz Soviet Strike (1996), które ukazały się wyłącznie na konsolach stacjonarnych i przenośnych, kolejna część serii skierowana została ponownie także do graczy pecetowych. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, gra ukazała się staraniem firmy Electronic Arts.

Akcja gry osadzona jest w fikcyjnym kraju, gdzieś w południowo-wschodniej Azji. Podążamy tam śladami niejakiego pułkownika LeMonde’a – terrorysty, który wszedł w posiadanie prototypowej głowicy nuklearnej. Została ona tak zmodyfikowana, by wywołać reakcję łańcuchową będącą w stanie zniszczyć całą powłokę ozonową, a tym samym doprowadzić do zagłady planety. Aby zneutralizować grożące światu zagrożenie, musimy przedrzeć się przez szereg lokacji, m.in. Morze Południowochińskie, Północną Koreę czy Syberię i stawić czoła kilku innym złoczyńcom, takim jak Napoleon Hwong oraz Kym Zung-Lee, których połączyła niechlubna współpraca z LeMondem.

Większą część gry spędzamy w kokpicie nowoczesnego śmigłowca Super Apache, uzbrojonego w pociski Hydra oraz rakiety Hellfire i Sidewinder. W sumie pokierujemy jednak 15 różnymi wehikułami, począwszy od innych helikopterów i samolotów (np. Cobra, Harrier Jump Jet, A-10 Thunderbolt II), a skończywszy na sprzęcie naziemnym np. czołgach M1 Abrams, wozach bojowych Bradley, samobieżnych wyrzutniach rakiet oraz poduszkowcach. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, akcja toczy się na rozległych mapach, podzielonych na mniejsze rejony, które podczas gry możemy swobodnie eksplorować. W kolejnych misjach naszym głównym zadaniem będzie niszczenie jednostek oraz instalacji wroga, ale czekają nas także zadania polegające m.in. na ratowaniu zakładników czy eskortowaniu oddziałów piechoty. Każde z nich wymagać będzie nieco innego podejścia taktycznego, odpowiedniego doboru uzbrojenia i umiejętnego gospodarowania paliwem oraz amunicją.

Nuclear Strike powstał na zmodyfikowanym silniku poprzedniczki, która ukazała się wyłącznie na konsolach PlayStation oraz Sega Saturn i pod względem oprawy stoi na zdecydowanie najwyższym poziomie spośród wszystkich odsłon cyklu. W grze pojawił się m.in. radar wskazujący aktualne cele misji oraz kilka nowych ustawień kamery. Zadbano także o większą interaktywność terenu (np. ślady po wybuchach) oraz lepszą inteligencję komputerowych przeciwników, która przełożyła się na wyższy stopień trudności rozgrywki. Podobnie jak we wcześniejszym Soviet Strike, przebieg fabuły ilustrują wysokiej jakości scenki przerywnikowe FMV z udziałem żywych aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Nuclear Strike: 16+

Nuclear Strike Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 133 MHz
  • 16 MB RAM
  • karta grafiki 2 MB
  • Windows 95
  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • Windows 95