Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka AirStrike 2 (PC)

AirStrike 2 PC

AirStrike 2 jest kontynuacją wydanej w 2003 roku strzelaniny Air Strike 3D, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia DivoGames.

Zręcznościowe | helikoptery

PC Windows
Okładka AirStrike 2 (PC)

producent: DivoGames

wydawca: DivoGames

wydawca PL: Arjaloc

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18marca2004

19maja2005

pudełko PL

Kontynuacja wydanej w 2003 roku gry „Air Strike 3D”, która swym wyglądem wyraźnie nawiązywała do klasycznych strzelanin pokroju „Project-X”, „Gradiusa” czy „Space Invaders”. Gracz zasiada za sterami bojowego śmigłowca a jedyna rzecz, o którą musi się martwić to eliminacja wszystkiego co staje mu na drodze. Druga część gry nie wprowadza do rozgrywki rewolucyjnych zmian, mamy tu raczej do czynienia z rozwinięciem pomysłów zaprezentowanych w jedynce. W dalszym ciągu jest to stosunkowo prosta zręcznościówka, w której fabuła pełni symboliczną rolę. Autorzy „AirStrike 2” w tej kwestii ograniczyli się do krótkich odpraw przed misjami, a także sporadycznych rozmów z dowództwem podczas rozgrywania właściwych etapów.

Sequel „AirStrike” wprowadza do świata gry całą masę nowych jednostek, wśród których na szczególną uwagę zasługują naziemne pojazdy opancerzone, wrogie śmigłowce, łodzie podwodne, niszczyciele, krążowniki i szybkie łodzie patrolowe. W zestawieniu z tymi, które pojawiły się już w pierwszej części „AirStrike” daje to ponad 100 typów obiektów do odstrzelenia. Cała gra podzielona jest na szereg misji, które ułożono w jeden liniowy ciąg. Etapy, których jest w sumie osiemnaście, są bardzo zróżnicowane, niektóre z nich rozgrywają się na terenach zurbanizowanych, inne z kolei w górach, na pustyni czy też nad wodą.

Z racji tego, iż przeciwnicy dysponują teraz znacznie silniejszym arsenałem, sterowany przez gracza śmigłowiec (6 do wyboru) doczekał się istotnych usprawnień. Sequel „AirStrike” wprowadza możliwość dokonywania upgrade'ów maszyny, a także modyfikowania podczepianych do niej broni. Kolejna istotna innowacja to możliwość staczania bitew z innymi śmigłowcami, z racji tego, iż są one przeważnie świetnie uzbrojone, bitwy te stanowią niemałe wyzwanie. Schemat misji pozostał praktycznie niezmieniony, pod koniec wybranych etapów na gracza czekają znacznie silniejsze jednostki, czyli bossowie (w całej grze jest ich trzech). Jako ciekawostkę należy potraktować etapy bonusowe, dzięki którym można zdobyć dodatkowe punkty lub po prostu wyżyć się na przeciwnikach bez żadnych ograniczeń (gracz nie może wtedy zginąć).

Sporych zmian doczekała się oprawa wizualna produktu, szczególnie w sferze oddziaływania na otoczenie. Kolejne eksplozje zaowocują charakterystycznymi kraterami w ziemi, warto również dodać, iż obecne na planszy obiekty obdarzono większą ilością szczegółów. Stopniowany poziom trudności pozwala dopasować przebieg rozgrywki do własnych upodobań i możliwości, miłośników gry z żywymi zawodnikami ucieszy natomiast możliwość zabawy w dwie osoby na jednym komputerze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe AirStrike 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe AirStrike 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400 MHz, 128MB RAM, AGP akcelerator 3D z 32MB RAM, Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP

Irak z lotu ptaka czyli „AirStrike II: Gulf Thunder” do dyspozycji graczy

wiadomość15 lutego 2005

Firma DivoGames zaprezentowała graczom swoją najnowszą produkcję „AirStrike II: Gulf Thunder”, która jest sequelem wydanego w 2004 roku „AirStrike II”. Gra praktycznie nie różni się od swojego poprzednika i śmiało można ją nazwać pakietem dodatkowych misji. Rozgrywka sprowadza się do pilotowania małego śmigłowca lecącego u dołu ekranu i neutralizacji wszelkich możliwych pojazdów i obiektów wroga.