Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Army Men: Air Attack 2 (PS2)

Army Men: Air Attack - Blade's Revenge PS2

Army Men: Air Attack 2

Typowa zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami śmigłowca bojowego i eliminujemy pojawiających się w okolicy przeciwników. W walkach biorą udział plastikowe żołnierzyki.

Akcji | helikoptery | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Army Men: Air Attack 2 (PS2)

producent: 3DO Company

wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

23marca2001

Army Men: Air Attack 2 (gra występuje też pod tytułem Army Men: Air Attack – Blade’s Revenge) jest oficjalną kontynuacją gry, która swoją premierę miała w 1999 roku. Jest to zarazem pierwszy produkt z tej serii, który zdecydowano się wydać na PS2, choć opisywana zręcznościówka ukazała się równolegle na pierwszą generację konsoli PlayStation. Przedstawiana strzelanka pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Army Men: Air Tactics (PC), czy Army Men: Air Combat - The Elite Missions (GCN). Po raz kolejny zasiadamy bowiem za sterami wojskowego śmigłowca, a naszym zadaniem jest eliminacja pojawiających się na ekranie jednostek wroga. O nic innego nie trzeba się wlaściwie martwić. Można więc uznać, iz Air Attack 2 nawiązuje też do takich produkcji jak Desert Strike, czy Air Strike 3D. Za produkcję i wydanie opisywanej gry odpowiedzialna jest nieistniejąca już firma 3DO.

Przygotowana przez producentów gry kampania singleplayer składa sie z 25 misji. Każde z zadań cechuje się oczywiście bardzo specyficznymi wytycznymi, zgodnie z którymi należy podążać. Gracz zajmuje się w głównej mierze niszczeniem wybranych struktur naziemnych, choć nie zabrakło też misji wymagających ochraniania określonych konstrukcji, czy pozyskiwania przedmiotów znajdujących się na okupowanym przez wroga terenie. Z racji tego, iż mamy do czynienia z serią Army Men, można się też zajmować odszukiwaniem porozrzucanych po mapie plastikowych przedmiotów. Nie jest to jednak wymagane do końcowego sukcesu.

Gracz może przejmować kontrolę nad jedną z kilku dostępnych maszyn. Poszczególne śmigłowce różnią się między sobą między innymi prędkością maksymalną, zwrotnością, czy też siłą ognia zamonotwanych broni. Ponadto można dobierać sobie skrzydłowych, którzy w trakcie gry nie odgrywają jednak istotnej roli. Kolejne etapy rozgrywane są oczywiście w takich lokacjach jak ogródek, czy pokój gościnny. Wizualnie Air Attack 2 wypada bardzo słabo, a to dlatego, iż wersja na PS2 wprowadza stosunkowo niewiele zmian w stosunku do edycji przeznaczonej na pierwszą generację konsoli firmy Sony. Na uwagę zasługuje natomiast obecność pełnoprawnego multiplayera. Do zabawy mogą przystąpić jedynie dwie osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Army Men: Air Attack - Blade's Revenge

Wymagania wiekowe Army Men: Air Attack 2

12+

Wymagania sprzętowe Army Men: Air Attack - Blade's Revenge

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci