Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. helikoptery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce helikoptery ułożone według popularności.

PC
PC Windows50WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 43Sony PlayStation 34Sony PlayStation 25Sony PlayStation 11PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3604
Microsoft Xbox
Mobile
Android1
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii1Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance1Nintendo GameCube1
Więcej
Mniej
Akcji11 Zręcznościowe12
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje38
Logiczne
Towarzyskie
MMO1
Red Shark
Red Shark

Symulacje 4 października 2002

Zręcznościowy symulator lotu śmigłowcem stworzony przez rosyjską firmą G5 Software. Gracz przenosi się w czasy II Wojny Światowej i pilotując nowoczesny śmigłowiec bojowy musi zmienić historię.

PC

Digital Combat Simulator: Black Shark
Digital Combat Simulator: Black Shark

Symulacje 17 października 2008

Digital Combat Simulator: Black Shark to efekt pracy studia deweloperskiego Eagle Dynamics, którego członkowie w przeszłości brali udział przy produkcji symulatora lotniczego Lock On: Modern Air Combat.

PC

Whirlwind Of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Drang
Whirlwind Of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Drang

Symulacje 15 września 2006

Wirtualny symulator działań śmigłowca bojowego podczas wojny w Wietnamie. Za przygotowanie gry odpowiadają programiści odpowiedzialni w przeszłości za uznany symulator lotu, pt. IL-2 Sturmovik.

PC

Excalibur
Excalibur

Akcji 2021

Excalibur to sieciowa gra bitewna firmy Wargaming, która pozwala na branie udziału w potyczkach z udziałem współczesnych czołgów, pojazdów opancerzonych i helikopterów. Mechanika łączy realistyczną fizykę z uproszczonym sterowaniem i mocno podkręconym tempem akcji.

PC

Gunship: Tank Killer
Gunship: Tank Killer

Symulacje 2 marca 2004

Operation Air Assault 2 to sequel stworzonego przez firmę InterActive Vision symulatora lotu śmigłowcem bojowym (w Polsce znanego pod nazwą Operacja Pustynny Grom).

PC

Jane's Longbow 2
Jane's Longbow 2

Symulacje 21 listopada 1997

Sequel słynnej symulacji śmigłowca Apache, w którym ponownie możemy stać się pilotem tej doskonałej maszyny bojowej i stanąć naprzeciwko całej masy wrogów wyposażonych w bardzo śmiercionośną broń.

PC

Gunship 2000
Gunship 2000

Symulacje 12 listopada 1991

Gunship 2000 to odświeżona i znacznie udoskonalona wersja, popularnego w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, symulatora śmigłowca Apache AH-64A. Gra pozwala zasiąść za sterami nie jednej ale kilku kanonierek i poprowadzić je do boju zarówno w Europie Środkowej, jak i w rejonie Zatoki Perskiej.

PC

Fair Strike
Fair Strike

Symulacje 13 listopada 2003

Symulacja lotu śmigłowcem bojowym zrealizowana w zręcznościowym stylu. Gracz bierze udział w szeregu misji bojowych skierowanych przeciwko międzynarodowemu terroryzmowi.

PC

Enemy Engaged: Apache versus Havoc
Enemy Engaged: Apache versus Havoc

Symulacje 15 października 1998

Symulator lotu, w którym możemy stać się pilotem jednej z dwóch maszyn bojowych, tj. Apache AH-64D Longbow oraz Mi-28N Havoc B i zasiadając za ich sterami odbyć szereg niebezpiecznych misji.

PC

Thunder Wolves
Thunder Wolves

Zręcznościowe 15 maja 2013

Trójwymiarowa zręcznościówka pozwalająca nam wcielić się w pilota wojskowego helikoptera. Wykonujemy szereg zróżnicowanych misji polegających na ostrzale i niszczeniu jednostek i budynków wroga, eskorcie konwojów, a także obronie konkretnych pozycji na polu bitwy.

PCX360PS3

HellBlades
HellBlades

Zręcznościowe 3 lutego 2010

HellBlades to utrzymana w konwencji MMO przeglądarkowa gra akcji, w której gracze mają okazję zasiąść za sterami helikopterów bojowych i uczestniczyć w spektakularnych bitwach z komputerowymi oraz żywymi przeciwnikami. Dzieło ekipy studia eLOFD udostępniane jest na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

WWW

Carrier Deck
Carrier Deck

Symulacje 15 czerwca 2017

Oparty na zarządzaniu symulator, za którego stworzeniem stoi zespół Every Single Soldier. Gracz wciela się w oficera odpowiadającego za wszystko, co związane ze startami i lądowaniami samolotów oraz śmigłowców bojowych na nuklearnym lotniskowcu USS Ronald Reagan, czyli CVN-76. Poszczególne misje rozgrywają się na oceanach całego świata, a polegają na zarządzaniu załogą i wyposażeniem dostępnym na okręcie – wszystko po to, by poszczególne maszyny były na czas przygotowane do lotu i bezpiecznie wystartowały z pokładu CVN-76, a po wykonaniu swoich zadań wylądowały i wróciły do hangaru. Na lotniskowcu pojawiają się rozmaite samoloty (Hawkeye, F18 Hornet), a także helikoptery (Seahawk, Chinook). Odpowiednie kolejkowanie maszyn i unikanie wszelkich kolizji jest o tyle istotne, że poziom trudności rośnie w miarę czynionych przez nas postępów, a całość dodatkowo komplikują między innymi zmienne warunki atmosferyczne. Oprawa graficzna Carrier Deck jest oszczędna, aczkolwiek twórcom udało się dobrze oddać modele poszczególnych pojazdów – tyczy się to również samego lotniskowca USS Ronald Reagan.

PC

Gunship!
Gunship!

Symulacje 28 marca 2000

Gunship! to wyprodukowana przez firmę Microprose symulacja lotnicza, pozwalająca graczom wcielić się w rolę pilotów śmigłowców bojowych. Fabuła gry przedstawia fikcyjny konflikt pomiędzy NATO i Rosją, w którym główną bronią stają się nowoczesne helikoptery pokroju AH-64D Apache, Westland Apache, Eurocopter Tiger oraz Mil-28 Havoc.

PC

Under Defeat HD
Under Defeat HD

Zręcznościowe 23 lutego 2012

Under Defeat HD to poprawiona i odświeżona wersja klasycznej gry shoot'em up, która została wydana na konsoli Dreamcast w 2006 roku. Akcja tytułu umiejscowiona została w alternatywnej wersji naszego świata i pozwala nam wcielić się w pilota helikoptera bojowego, walczącego podczas II wojny światowej.

X360PS3

HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation
HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation

Symulacje 12 września 1996

HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation to symulator rosyjskiego śmigłowca bojowego Mi-24 Hind, do dziś uważanego za najlepszą maszynę szturmową rosyjskich sił zbrojnych. Możemy sprawdzić jego prawdziwe możliwości, uczestnicząc w wielu niebezpiecznych misjach umiejscowionych między innymi w Afganistanie, Kazachstanie i Korei.

PC

Jane's AH-64D Longbow
Jane's AH-64D Longbow

Symulacje 21 czerwca 1996

Zostań pilotem najlepszego śmigłowca armii Amerykańskiej - AH-64D Longbow i wykorzystaj wszystkie jego atuty w niebezpiecznych misjach bojowych rozgrywających się podczas słynnych historycznych kampanii.

PC

Search and Rescue 2
Search and Rescue 2

Symulacje 21 lipca 2000

Realistyczny symulator śmigłowca ratunkowego Dolphin HH65. Gracze wcielają się w postać pilota tej nowoczesnej maszyny i operując jako jednostka należąca do amerykańskiej starzy przybrzeżnej wykonują szereg niebezpiecznych zadań ratunkowych.

PC

Army Men: Air Attack - Blade's Revenge
Army Men: Air Attack - Blade's Revenge

Akcji 23 marca 2001

Typowa zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami śmigłowca bojowego i eliminujemy pojawiających się w okolicy przeciwników. W walkach biorą udział plastikowe żołnierzyki.

PS2

Soviet Strike
Soviet Strike

Akcji 31 października 1996

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek lotniczych, w których akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. To pierwsza część cyklu wydana na 32-bitowej konsoli.

PS1

Air Raid 3
Air Raid 3

Akcji 23 lutego 2007

Niezbyt skomplikowana, niskobudżetowa strzelanina. Zasiadamy za sterami myśliwca bojowego lub wojskowego śmigłowca, a naszym zadaniem jest likwidacja pojawiających się na ekranie wrogów.

PS2

SimCopter
SimCopter

Symulacje 31 października 1996

SimCopter stawia nas w roli pilota śmigłowca, pozwalając na swobodne zwiedzanie miast zaimportowanych z gry SimCity 2000, bądź też klasyczną rozgrywkę w trybie kariery, polegającym na wykonywaniu szeregu misji ratunkowych.

PC

Strikepoint: The Hex Missions
Strikepoint: The Hex Missions

Strategiczne 16 listopada 1998

Strikepoint: The Hex Missions jest zręcznościową symulacją lotu śmigłowcami bojowymi. Gra wyprodukowana została przez studio Project Two. Gracze mają okazję zasiąść za sterami 3 wojskowych maszyn, wyposażonych w 7 rodzajów uzbrojenia. Twórcy przygotowali 10 obszernych scenariuszy, wymagających odwagi, refleksu i umiejętności opanowania emocji.

PC

Gunship 2000: Islands & Ice
Gunship 2000: Islands & Ice

Symulacje 20 marca 1992

Islands & Ice to jedyne, oficjalne rozszerzenie do gry Gunship 2000 - symulatora śmigłowców wojskowych, wydanego przez niezawodną niegdyś w tej dziedzinie, firmę MicroProse. Dodatek nie wprowadza większych zmian do samej rozgrywki, koncentruje się natomiast nad nowymi scenariuszami i terenami, gdzie będą się one rozgrywać.

PC

Enemy Engaged 2: Desert Operations
Enemy Engaged 2: Desert Operations

Symulacje 16 stycznia 2009

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do gry "Enemy Engaged 2". Uczestniczymy w konfliktach rozgrywanych między innymi w Iranie czy Afganistanie. Opowiadamy się po stronie USA lub Rosji, sterując różnymi modelami śmigłowców.

PC