Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Monte Cristo


Wieści ze świata (BioWare, Sony, Fallout: New Vegas) 23/05/11

Jiker, 23 maja 2011, 14:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rzeczywistości rozszerzonej w wydaniu Sony, sprzedaży Direct2Drive, tajemniczych grach BioWare, a także premierze polskiego Honest Hearts do Fallout: New Vegas. Zapraszamy do lektury.

Cities XL 2011 jeszcze w tym roku

Adrian Werner, 26 czerwca 2010, 11:43

Cities XL wystartowało jako ambitna gra strategiczna w wydaniu MMO. Formuła ta nie sprawdziła się i twórcy na początku tego roku zostali zmuszeni do usunięcia trybu online oraz przerobienia gry na w pełni przeznaczoną dla pojedynczego gracza. Nie wystarczyło to, by uratować autorów i ich studio zostało wkrótce potem zamknięte. Okazuje się, że nie oznaczało to końca tej marki.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Limbo, Earthworm Jim) 31/05/10

Jiker, 31 maja 2010, 12:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych mapach do Defense Grid, starcie zamkniętej bety Tactical Intervention, końcu studia Monte Cristo, wznowieniu Earthworm Jim z kooperacją, a także obietnicy kolejnych dodatków DLC do Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

Cities XL już wkrótce bez trybu sieciowego

Jiker, 27 stycznia 2010, 20:59

Cities XL okazało się nie do końca udaną próbą podbicia rynku symulacji miejskich. Potwierdza to najświeższe oświadczenie producenta, firmy Monte Cristo. Czytamy w nim, że 8 marca, po trzech miesiącach funkcjonowania gry, nastąpi wyłączenie serwerów zapewniających działanie sieciowego trybu Planet Offer. Powodem tej decyzji jest znikoma liczba subskrybentów tej dodatkowo płatnej opcji zabawy.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Quake Live, Dante's Inferno) 10/12/09

Jiker, 10 grudnia 2009, 13:48

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżki dźwiękowe do Dragon Age: Origins i Zeno Clash, aktualizacja Cities XL, opóźnienie premiery filmu Resident Evil: Afterlife i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Mythos, The Lord of the Rings Online) 2/12/09

Jiker, 2 grudnia 2009, 14:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera drugiego dodatku do The Lord of the Rings Online, nowe PSP Go z jedną z trzech gier, zmiana modelu płatności w Battlefield Heroes, długość głównego wątku Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Assassin's Creed II, Cities XL, Braid) 5/11/09

Jiker, 5 listopada 2009, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: rekordowy Assassin’s Creed: Lineage, Activision pozwane przez członków No Doubt!, data premiery Braid w wersji na PS3, 100 tysięcy aplikacji w App Store i inne. Zapraszamy do lektury.

Zbuduj wielomilionową metropolię w Cities XL

Jiker, 9 października 2009, 10:30

Cities XL – najnowsza strategia ekonomiczna studia Monte Cristo (autorzy m.in. 7 Sins, City Life) – debiutuje na europejskim rynku. Produkcja umożliwiająca budowę potężnych, wirtualnych metropolii i dbanie o szczęście ich mieszkańców nie posiada niestety polskiego dystrybutora. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jej zakup sfinalizować drogą sieciową (cenę ustalono na poziomie 39,99 euro).

Wieści ze świata (GTA: Chinatown Wars, Guitar Hero 5, WET) 26/08/09

Jiker, 26 sierpnia 2009, 14:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery GTA: Chinatown Wars na PSP i Resident Evil: Darkside Chronicles na Wii, Matthew Bellamy i Kurt Cobain w Guitar Hero 5, debiut dema WET, trzy miliony egzemplarzy Wii Sports Resort i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Brutal Legend, World of Warcraft) 7/08/09

Jiker, 7 sierpnia 2009, 12:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: złote Raven Squad, ceny gier w ramach Xbox Live Games on Demand, Activision wycofuje pozew przeciwko Brutal Legend, chiński World of Warcraft ocenzurowany, kolekcjonerska edycja Cities XL i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Quake Live, Cities XL, Peter Molyneux) 16/07/09

Jiker, 16 lipca 2009, 10:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Quake Live, dodatek do Transformers: Revenge of the Fallen, data premier Cities XL, wystąpienie Petera Molynuex w trakcie GDC 2009 i inne. Zapraszamy do lektury.

Znamy wymagania sprzętowe Cities XL

Maciej Śliwiński, 29 czerwca 2009, 12:30

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Cities XL, projektu opracowanego przez francuskie studio Monte Cristo, który kilka dni temu wkroczył w fazę beta testów.

Wieści ze świata (Cities XL, Neverwinter Nights 2, Singularity) 18/06/09

Jiker, 18 czerwca 2009, 12:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: byli pracownicy Factor 5 zarzucają swoim szefom defraudację, klucze do bety Cities XL już dostępne, Neverwinter Nights 2 już bez DRM, Xbox 360 Arcade z większą ilością pamięci wewnętrznej i inne. Zapraszamy do lektury.

Szczegóły Cities XL ujawnione

Hed, 27 maja 2009, 10:46

Monte Cristo ujawniło szczegóły swojego najnowszego projektu, czyli Cities XL, zapowiadanej już ponad rok temu produkcji o budowaniu miast. Gra ma oferować tryby rozgrywki solowej oraz wieloosobowej. Autorzy szykują 25 różnych map przedstawiających zupełnie odmienne krajobrazy (skaliste kaniony, trawiaste wzgórza, ośnieżone góry) oraz około 500 budynków w różnych stylach architektonicznych.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 stycznia 2009)

Jiker, 28 stycznia 2009, 10:20

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: rocznicowy zestaw Delta Force, opóźnienie premiery dodatku do Sins of a Solar Empire, Nintendo zapowiada kanał Wii Fit, Street Fighter IV z międzykontynentalnymi pojedynkami sieciowymi i inne. Zapraszamy do lektury.