Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fire Department 2 (PC)
OkładkaFire Department 2 (PC)

Ognisty Podmuch: Fire Captain PC

Fire Department 2

Sequel całkiem udanej strategicznej produkcji studia Monte Cristo, której tematem przewodnim była praca straży pożarnej. Fire Department 2 rozwija wszytko to, co mogliśmy zobaczyć w poprzedniku.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ognisty Podmuch: Fire Captain Premiera PC

25listopada2004

pudełko PL

16marca2005

producent: Monte Cristo wydawca: Monte Cristo wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Sequel całkiem udanej strategicznej produkcji studia Monte Cristo, której tematem przewodnim była praca straży pożarnej. Fire Department 2 rozwija wszytko to, co mogliśmy zobaczyć w poprzedniku. Mowa tu między innymi o jeszcze większych i dokładniejszych mapach, ulepszonym systemie symulującym rozprzestrzenianie się ognia i dymu, reakcjach produktów niestałych i toksycznych, rozwiniętej sztucznej inteligencji jednostek pożarniczych oraz licznych ogólnych ulepszeniach oprawy audiowizualnej i systemu rozgrywki, a także o całkowitej nowości – trybie wieloosobowym.

Przygotowany przez autorów scenariusz jednoosobowy składa się z dwunastu misji zainspirowanych rzeczywistymi wydarzeniami i zrealizowanych z pomocą profesjonalnych strażaków. Wraz z rozwojem akcji stają przed nami coraz cięższe zadania do wykonania (od małych pożarów domów, aż po wielkie katastrofy w zakładach chemicznych), dlatego też stopniowo możemy dowodzić coraz większymi, specjalistycznymi pojazdami. Mowa tu m.in. o samolotach gaśniczych, helikopterach wyposażonych w armatki wodne, łodziach strażackich, itp. W akcjach biorą też udział strażacy wyspecjalizowani w wykonywaniu określonych zadań, począwszy od operatorów armatek wodnych, przez strażaków usuwających różne przeszkody (zawalone rusztowania, ściany budynków) i medyków, a kończąc na duetach pies-człowiek, które np. przeszukując budynki mogą szybko wykryć rozprzestrzeniający się ogień. W tej części pojawia się też możliwość wezwania posiłków. Warto jednak dodać, iż w akcji pod dowództwem grającego może znaleźć się do 40 strażaków oraz 10 pojazdów równocześnie.

Jak już wspomniano na wstępie Fire Department 2 wykorzystuje ulepszony trójwymiarowy engine graficzny znany z części pierwszej. Grafika jest bardziej szczegółowa, dużo ładniej wyglądają animacje i modele postaci czy pojazdów. Oczy cieszą też ładne efekty wody i ognia oraz zmieniające się warunki atmosferyczne. Należy dodać przy okazji, że warunki pogodowe, tak jak i ukształtowanie terenu, mają wpływ na rozwój akcji oraz widoczność.

Co się tyczy premierowego trybu multiplayer, to umożliwia on rozgrywkę do czterech osób w sieciach lokalnych i w Internecie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 486 głosów czytelników.

Ognisty Podmuch: Fire Captain cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ognisty Podmuch: Fire Captain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Ognisty Podmuch: Fire Captain Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (DirectX 9)
  • 1.2 GB na HDD