Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2011, 14:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (BioWare, Sony, Fallout: New Vegas) 23/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rzeczywistości rozszerzonej w wydaniu Sony, sprzedaży Direct2Drive, tajemniczych grach BioWare, a także premierze polskiego Honest Hearts do Fallout: New Vegas. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rzeczywistości rozszerzonej w wydaniu Sony, sprzedaży Direct2Drive, tajemniczych grach BioWare, a także premierze polskiego Honest Hearts do Fallout: New Vegas. Zapraszamy do lektury.

Cities XL

Dziś nową, codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Cities XL. Produkcję studia Monte Cristo możecie aktualnie nabyć za kwotę 6,80 euro, czyli ok. 28 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Sony

Rzeczywistość rozszerzona mimo wielu ograniczeń ciągle budzi spore emocje. Dostrzegają to producenci sprzętu, którzy starają się możliwie najbardziej rozwinąć tę technologię. Próbę podjęło już m.in. Nintendo (3DS), a po raz kolejny przymierza się także Sony (NGP). Japoński koncern właśnie przedstawił podstawowe założenia rozwiązania o nazwie Smart AR.

Direct2Drive

IGN Entertaimnent podjęło decyzję o sprzedaży serwisu dystrybucji cyfrowej Direct2Drive firmie GameFly (amerykańska sieciowa wypożyczalnia gier), twierdzi redakcja MCV. Ruch nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez przedstawicieli grupy nadzorującej m.in. serwisy IGN i GameSpy.

Mega Man Legends 3 Prototype

Mega Man Legends 3 Prototype – demo MML3 na Nintendo 3DS mające zadebiutować w Japonii pod koniec maja wraz z premierą usługi Nintendo eShop – zostało opóźnione. O fakcie poinformował Tatsuya Kitabayashi. Gra należy do gatunku action/cRPG i jest czwartym przedstawicielem tej mini serii.

BioWare

Ray Muzyka, współzałożyciel BioWare, ujawnił w rozmowie z Gamasutrą, że studio odpowiedzialne za Dragon Age i Mass Effect ma w zanadrzu kilka tajemniczych produkcji o różnym charakterze (niewykluczone, że są wśród nich tytuły wysokobudżetowe). Podobno koncepcje przypadły już do gustu wydawcy, firmie Electronic Arts. Aktualnie wśród znanych pozycji, nad jakimi pracuje BioWare znajduje się Mass Effect 3, Star Wars: The Old Republic i być może Dragon Age III.

Fallout: New Vegas

Rozszerzenie zatytułowane Honest Hearts, które w połowie zeszłego tygodnia trafiło na Xboksa 360 i PC w wersji angielskiej, w piątek wieczorem stało się również dostępne dla właścicieli polskiego wydania pecetowego Fallout: New Vegas. Na Steamie kosztuje ok. 40 złotych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Anarchy Reigns

FIFA 12

X-Men: Destiny

Sega Rally Online Arcade

Gears of War 3

Dynasty Warriors: Gundam 3

Cars 2: The Video Game

Torchlight II

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Vernon Roche

Last Half of Darkness: Society of the Serpent Moon - trailer #1

Ratchet & Clank: 4 za Jednego - Pre-Order Preview

Firefall - trailer #3

Dead Block - trailer #1

Dark Souls - trailer #1

Przegląd tygodnia - niezbędnik E3! video magazyn

L.A. Noire - śledztwa i strzelaniny Gramy!

Duke Nukem Forever - kulisy produkcji - historia #2 (PL)

LEGO Piraci z Karaibów - kulisy produkcji #1 (PL)

Wrecked: Revenge Revisited - trailer #1

RIFT - magowie

Resistance 3 - Lasy Pensylwanii

Might & Magic: Heroes VI - oprawa dźwiękowa (PL)