Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2XBOXPC
Okładka The Plan (2006) (PS2)
OkładkaThe Plan (2006) (PS2)

The Plan (2006)

Cóż jest tak pociągającego w byciu złodziejem światowej klasy? Czemu lubimy filmy w stylu Ocean’s Eleven? To dobre pytania dla narwanego psychologa. Dla graczy najważniejsze jest to, że fenomen ten zauważyła firma Monte Cristo i wypuściła na rynek grę Th3 Plan.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Plan (2006) Premiera

anulowana

XBOX

17mar2006

PC PS2

Cóż jest tak pociągającego w byciu złodziejem światowej klasy? Czemu lubimy filmy w stylu Ocean’s Eleven? To dobre pytania dla narwanego psychologa. Dla graczy najważniejsze jest to, że fenomen ten zauważyła firma Monte Cristo i wypuściła na rynek grę Th3 Plan. Jest to połączenie strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym z grą akcji i jeszcze na dodatek wysokich lotów przygodówką. Co za dużo to nie zdrowo? Nie w tym wypadku.

W grze użytkownik wciela się w profesjonalnego złodzieja – Roberta Taylora. Kiedyś tworzył on zgrany duet ze swym przyjacielem – Stephenem Fosterem. Ten okazał się jednak zdrajcą i wystawił swego partnera oraz grupę współpracowników, a sam zgarnął pokaźne honorarium. Nadszedł jednak dzień zemsty. Taylor przyjmuje ryzykowne zlecenie, aby pobić Fostera w jego własnej grze. Tworzy nową drużynę, składającą się z siedmiu specjalistów, w tym kanciarza Alana Siegela, geniusza obserwacji i konstruktora przydatnych gadżetów – Berniego Stantona, oraz byłej dziewczyny Fostera, niezastąpionej przy odwracaniu uwagi strażników – Valerie Carrery.

Od tego momentu wszystko pozostaje w rękach gracza. Do wykonania jest 13 zadań w najlepiej strzeżonych obiektach na całym świecie, m.in. w Londynie, Pradze czy Los Angeles. Każda misja ma kilka możliwych dróg ukończenia i tylko od nas zależy czy wszystko odbędzie się po cichutku, czy też drużyna wkroczy uzbrojona po zęby i sterroryzuje strażników.

W Th3 Plan najbardziej pociągający jest sposób prowadzenia rozgrywki. Użytkownik kontroluje do trzech postaci jednocześnie. Żeby ułatwić to zadanie, ekran został podzielony na trzy części. Główne okno służy do wydawania poleceń wybranej postaci, natomiast w dwóch pozostałych można śledzić poczynania reszty drużyny. Oczywiście okna można przełączać między sobą – w tym cały urok rozgrywki. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można zapomnieć o bieganiu po całym budynku. Dobre zgranie drużyny, odpowiedni przydział zadań i ich wykonanie z precyzją do ułamków sekundy – to przepis na udany skok.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Plan (2006)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS2
XBOX
PC