Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka City Life DS (NDS)
OkładkaCity Life DS (NDS)

City Life DS NDS

Kieszonkowa wersja znanej strategii ekonomicznej. Zajmujemy się tworzeniem własnej metropolii. Gra największy nacisk kładzie na ukazanie rozwoju miasta, spychając na dalszy plan problem zarządzania budżetem.

Strategiczne | ekonomiczne | budowa miasta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City Life DS Premiera NDS

4września2008

producent: Monte Cristo wydawca: Monte Cristo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

City Life DS to kieszonkowa wersja strategii ekonomicznej, która pierwotnie zadebiutowała na komputerach osobistych. Za opisywaną edycję gry odpowiedzialne jest studio developerskie Monte Cristo.

Ogólne założenia rozgrywki przypominają produkty z serii SimCity. Gracz mianowicie zajmuje się tworzeniem własnej aglomeracji miejskiej z wykorzystaniem przydzielonych przez grę narzędzi. W omawianej produkcji większy nacisk położono jednak na ukazanie rozwoju metropolii, aniżeli na konieczność sprawnego zarządzania budżetem.

Do dyspozycji gracza oddano kilka różnych trybów zabawy. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się kampania single player, którą podzielono na kilkadziesiąt scenariuszy. Ukończenie każdego scenariusza możliwe staje się dopiero po sprostaniu ściśle stawianym wymaganiom. Założenia misji mogą dotyczyć wybudowania określonej liczby budynków, a następnie zaludnienia ich nowymi mieszkańcami, czy zwiększenia atrakcyjności ubogiej dzielnicy miasta. W wielu przypadkach dysponuje się tu już gotową metropolią, skupiając się na konkretnych problemach. Pozostałe atrakcje gry to między innymi pojedyncze wyzwania oraz tryb Free Play, w którym można zająć się swobodną budową metropolii, bez konieczności sprostania odgórnie stawianym zleceniom.

Wzorem pełnoprawnych wersji gry City Life, producent dokonał podziału mieszkańców na sześć zasadniczych grup społecznych. Różnią się one między sobą preferencjami, jak również zarobkami. Kluczem do sukcesu jest utrzymywanie wysokiego poziomu zadowolenia jak największej liczby grup społecznych, a w szczególności tych osób, których dobre samopoczucie może odbić się na możliwości szybszego zaliczenia konkretnych misji.

City Life DS zawiera około 150 różnych budowli, przy czym z oczywistych względów początkowo niektóre z tych obiektów nie są dostępne. Może to być uwarunkowane koniecznością wykonania pewnych misji czy pozyskania wymaganej ilości gotówki. Gracz może zająć się stawianiem wielu różnych rodzajów konstrukcji, między innymi fabryk, elektrowni, domów jednorodzinnych, drapaczy chmur czy posterunków policji.

Gra w znacznym stopniu obsługiwana jest z użyciem ekranu dotykowego DS-a. Zmagania obserwowane są na dolnym ekranie konsoli, z zastosowaniem rzutu izometrycznego. Producent przewidział jednak opcję dokonywania zbliżeń obrazu. Gra załącza wtedy widok 3D, pozwalając przyjrzeć się z bliska zabawnie wykonanym mieszkańcom, przypominającym postaci Mii. Górny ekran konsoli wykorzystywany jest między innymi do wyświetlania statystyk, podpowiedzi czy aktualnej mapy miasta.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI City Life DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.