Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War on Terror (PC)

War on Terror PC

War on Terror to strategia czasu rzeczywistego, która przenosi graczy w niedaleką przyszłość i pozwala im stoczyć szereg fikcyjnych konfliktów z wykorzystaniem najnowszego, głównie prototypowego uzbrojenia.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka War on Terror (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17marca2006

28kwietnia2006

pudełko PL

War on Terror to strategia czasu rzeczywistego, która przenosi graczy w niedaleką przyszłość i pozwala im stoczyć szereg fikcyjnych konfliktów z wykorzystaniem najnowszego, głównie prototypowego uzbrojenia. Za produkcję programu odpowiadają pracownicy studia developerskiego Digital Reality (twórcy m.in. Afrika Korps vs. Desert Rats, D-Day, czy 1944: Battle of the Bulge).

Miłośnicy RTS-ów mają tutaj szansę poprowadzenia sił trzech walczących stron (trzy kampanie, w sumie ponad dwadzieścia sześć rozbudowanych scenariuszy). Wirtualne zmagania toczą się zarówno w dużych, realistycznie odtworzonych, miastach (Paryż, Berlin, San Francisco, Canterbury, etc.), jak i na otwartej przestrzeni. Do dyspozycji graczy oddanych zostało około 50 różnych jednostek (od piechoty po ciężko opancerzone czołgi). Postępy w rozgrywce i każda wygrana potyczka przynoszą prowadzonemu oddziałowi cenne punkty doświadczenia, a przez to - ulepszają jego bojowe statystyki. Wszystkie jednostki pozostałe na placu boju po zakończeniu danego scenariusza można wykorzystać także w późniejszych misjach, podobnie zresztą jak przejęte pojazdy wroga. W War on Terror nie zabrakło również drobnych elementów ekonomicznych, w postaci chociażby kupowania nowych oddziałów, czy dbania o zaopatrzenie.

W grze dostępny jest tryb rozgrywki wieloosobowej, który oprócz dobrze znanych opcji zmagań w postaci Capture the Flag czy Deathmatch, oferuje także nowe możliwości (Objective mode i Conquer mode). W rywalizacji multiplayer może jednocześnie wziąć udział 2-8 graczy. Dla nich autorzy przygotowali ponad osiemnaście map oraz umieścili w grze specjalny generator poziomów.

Oprawa graficzna War on Terror została wykonana w pełnym trójwymiarze (dowolna rotacja kamery, opcja zoomu). Modele jednostek czy animacje poruszania się tych ostatnich prezentują solidny poziom wykonania. Większość elementów środowiska, w którym prowadzone są walki może ulec zniszczeniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 5.165 / 10 na podstawie 73 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI War on Terror

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
War on Terror - recenzja gry

Recenzja 16 czerwca 2006, 13:53

Każda jednostka zdobywa doświadczenie podczas walki, co wpływa na jej umiejętności, lecz na specjalną poprawę efektywności działania nie ma co liczyć. Ot trochę łatwiej się nimi gra, jednak jakoś nie odczułem specjalnej różnicy miedzy nimi, a podstawowymi jednostkami. Każdy wojak ma także pewne specjalne umiejętności, podkładanie min czy atak z moździerza. Czołgi mogą na przykład użyć generatora dymu, który sprawia że sztuczna (bardzo) inteligencja ma jeszcze większe problemu z nacieraniem na nas. W grze (standardowo w produkcjach Monte Cristo) występują bohaterowie, których od reszty oddziału odróżnia większa wytrzymałość i fakt, iż często śmierć tego jednego dowódcy kończy naszą misję.