Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2009, 12:30

autor: Maciej Śliwiński

Znamy wymagania sprzętowe Cities XL

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Cities XL, projektu opracowanego przez francuskie studio Monte Cristo, który kilka dni temu wkroczył w fazę beta testów.

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Cities XL, projektu opracowanego przez francuskie studio Monte Cristo, który kilka dni temu wkroczył w fazę beta testów.

Znamy wymagania sprzętowe Cities XL - ilustracja #1

Cities XL to gra, która swoimi założeniami nawiązuje do tak popularnych produkcji, jak seria Sims czy SimsCity. Aby zbudować swoje wymarzone miasto, trzeba będzie posiadać następującą konfigurację sprzętową:

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Intel Pentium 4 2.5 GHz lub AMD o takiej samej mocy lub wyższej,
  • Pamięć RAM: 1 GB (XP), 1.5 GB (Vista),
  • Karta grafiki: nVidia GeForce 6600GT / ATI Radeon X1600 lub wyższe (minimum 256 MB pamięci na karcie).

Wymagania zalecane:

  • Procesor: Intel Core 2 lub wyższy,
  • Pamięć RAM: 1.5 GB (XP), 2 GB (Vista),
  • Karta grafiki: nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850 lub wyższe (minimum 512 MB pamięci na karcie).

Dodatkowo nasz komputer powinien posiadać: kartę dźwiękową zgodną z DirectX, napęd DVD o minimalnej prędkości 2x, 8 GB wolnego miejsca na dysku oraz pracować na systemie Windows XP z Service Pack 3 lub Windows Vista z Service Pack 1.

W grze stworzymy miasta przypominające wyglądem prawdziwe miejscowości europejskie, amerykańskie i inne. Tytuł studia Monte Cristo to nie tylko strona wizualna, ale i rozbudowany system struktury mieszkańców. Firma pracująca nad grą wprowadzi również rozbudowany, płatny tryb multiplayer, dzięki któremu gracze będą mogli zaludniać i zabudowywać kilka połączonych ekonomią planet. Premiera gry planowana jest na początek września tego roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Cities XL.