Mass Effect 2: Horyzont - opis przejścia, solucja
Aktualizacja:
Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 2 znajdziesz opis przejścia głównego questu Horyzont, będącego jednym z większych zadań powiązanych ze Zbieraczami. Poniższa solucja objaśnia m.in. kiedy można dotrzeć na planetę Horyzont, jak rozegrać pierwsze starcie ze Zwiastunem oraz jak pokonać bossa Pretorianina.
- Dotarcie na planetę Horyzont
- Starcia ze Zbieraczami
- Konfrontacje ze Zwiastunem
- Bitwa ze Zwiastunem i Pretorianinem
Dotarcie na planetę Horyzont
Zleceniodawca: Człowiek Iluzja [ Stacja badawcza Lazarus ]
![]() | ![]() |
Opis: Do wykonywania tego questu będziesz mógł przystąpić dopiero po wykonaniu wszystkich początkowych zadań związanych z dotarciem do czterech potencjalnych członków drużyny (po szczegółowe informacje zajrzyj na stronę Powstrzymaj Zbieraczy).
Na planetę [Horyzont] przeniesiony zostaniesz od razu po zakończeniu rozmowy z Człowiekiem Iluzją. Możesz ruszać prosto. Widoczne w okolicy insekty możesz ignorować, bo nie będziesz przez nie atakowany.
Starcia ze Zbieraczami
![]() | ![]() |
Na pierwszych wrogów wpadniesz dopiero w pokazanym na pierwszym screenie miejscu. Pokonywanie sond Zbieraczy powinno Ci przychodzić z dużą łatwością. Musisz natomiast uważać na ich strażników i zabójców , gdyż będą oni otoczeni dodatkowymi barierami ochronnymi, których należy się pozbywać. Proponuję ustawić się za jednym ze słupów (drugi screen), dzięki czemu będziesz mógł zaatakować wrogów znajdujących się także na dole, po lewej stronie.
![]() | ![]() |
W trakcie toczonych tu walk musisz oczywiście uważać na członków swojej drużyny i umiejętnie ich rozstawiać za dostępnymi zasłonami. Po zakończonej bitwie warto się rozejrzeć, podnosząc amunicję do ciężkiej broni. Możesz już ruszać dalej. Po drodze natrafisz na PDA (drugi screen). Włam się do systemu (mini-gra), dzięki czemu wzbogacisz się o 6000 kredytów .
![]() | ![]() |
Do kolejnych walk dojdzie po dotarciu do pokazanego na drugim screenie kompleksu budynków. Swoich podwładnych powinieneś rozstawić przy głównym przejściu między budynkami. Sam natomiast zajmij się pilnowaniem lewego przejścia. Oprócz poznanych już Zbieraczy będziesz także atakowany przez zombiaki . Podobnie jak w przypadku walk znanych z pierwszej części gry, nie można im pozwolić się zbytnio zbliżyć.
![]() | ![]() |
Po zlikwidowaniu bestii możesz wyjść na lewe podwyższenie i z tego miejsca zlikwidować pozostających przy życiu Zbieraczy . Alternatywnie mógłbyś także spróbować zaskoczyć ich od tyłu przechodząc przez prawy budynek, ale nie powinno to być konieczne. Po zakończonej bitwie zbadaj właśnie wspomniany budynek, odnajdując datapad z 4200 kredytów .
![]() | ![]() |
Możesz ruszać dalej. Nie pomiń okazji do zbadania ciał jednego ze Zbieraczy, na które natrafisz już za kilka chwil (pierwszy screen). Wykonanie tej czynności zaowocuje dodaniem planu nowego projektu badawczego. Kawałek dalej odnajdziesz też ciało jednego ze zmutowanych kolonistów. Możesz je zbadać i wyrazić swoją opinię na temat aktualnej sytuacji na planecie.
![]() | ![]() |
Po dotarciu do pokazanego na pierwszym screenie kompleksu budynków przygotuj się do rozegrania nowej bitwy. Zacznij od zlikwidowania stojącego po lewej stronie obcego . Swoich pomocników z racji braku wystarczającej liczby zasłon powinieneś wysłać do wnętrza prawego budynku i rozstawić ich przy okiennicach.
![]() | ![]() |
Stopniowo oczyszczaj okolicę, w szczególności uważając na Zbieraczy , którzy pojawią się dość niespodziewanie w pokazanym na pierwszym screenie miejscu. Na szczęście można ich szybko zlikwidować, celując w okoliczne wybuchowe kanistry. Po wygranej bitwie zbadaj budynek, w którym chowali się niedawno Twoi podwładni . Włam się tu do sejfu (mini-gra) i zabierz 4800 kredytów . Możesz ponadto wejść do budynku po lewej stronie celem zdobycia zestawu medycznego .
![]() | ![]() |
Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie- Mass Effect 2 - poradnik do gry
- Mass Effect 2: Mass Effect 2 - poradnik, opis przejścia, questy
- Mass Effect 2: Questy główne
- Mass Effect 2: Mapa galaktyki
- Mass Effect 2: Wstęp - akty kampanii
- Mass Effect 2: Omega, Aria T'Loak - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Profesor - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Archanioł - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Skazaniec - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Cytadela, Rada - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Cytadela, Kapitan Bailey - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Przywódca - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Powstrzymaj Zbieraczy - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Horyzont - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Tali - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Statek Zbieraczy - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Illium, Liara T'Soni - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Egzekutorka - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Akta, Zabójca - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Moduł identyfikacyjny Żniwiarza - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Przygotowania do finalnej bitwy - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Powstrzymaj Zbieraczy - FINAŁ (etap 1) - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Baza Zbieraczy, Infiltracja - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Baza Zbieraczy, Długi spacer - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Powstrzymaj Zbieraczy - FINAŁ (etap 2) - opis przejścia, solucja
- Mass Effect 2: Zakończenia gry - lista, jak odblokować?
- Mass Effect 2: Questy główne
- Mass Effect 2: Mass Effect 2 - poradnik, opis przejścia, questy
Komentarze czytelników
Jest błąd w opisie "Krok od katastrofy statku - opis przejścia" - System Nariph wchodzi w skład Mgławicy Phylosa.
Wie ktoś może ile paska renegata trzeba zapełnić by odblokować tą opcję dialogową na procesie?
Czemu nie ma poradnika to LotSB(Lair of the Shadow Broker)???
Przydałoby się zrobić aktualizację poradnika o dodatkowe DLC, np. Kazumi czy Handlarz Cienia (powstało już nieoficjalne spolszczenie), lub nadzorca.
Jezeli jest więcej takich kwiatków to aż sie boje sprawdzać :P
AAAAAAAA!!!! co to ma być?! Głosy krogan i batrian ++, głos Mordina +, Głos Sheparda --, głos Mirandy --, głos Jack -, EDI -------------------- i zapętlić :/ porażka
Filevandrel --> Tak, to oficjalne tłumaczenie. Polecam Twojej uwadze filmik tvgry porównujący obie wersje językowe. ;)
Pewnie uznacie ze sie czepiam- Czlowiek Iluzja? takie bylo oficjalne tlumaczenie? jezeli tak to kolejny raz ciesze sie ze postaralem sie o oryginalna wersje jezykowa:/
Nie to jakieś żarty do tak prostej gry poradnik ???
Mass effect jest bardzo łatwy nie trzeba się wysilać by przejść tą grę :P
@redan: Dzięki za odp. Szkoda, że poradnik nie jest tak dokładny, jak ten który napisał 'Metatron' odnośnie 'jedynki'. No nic... Lepsze to, niż nic. Pozdrawiam.
@up to są pewnie te "świadome decyzje". może w grze chodzi o to, że tobie się wydaje, że coś jest "prawe/ideologiczne" wcale nie oznacza, że gra uzna tak samo. grając też to zauważyłem, ale liczba przyznawanych punktów egoizmu jest mała (zazwyczaj dostawałem +2 , max +5 do egoizmu), choć faktycznie dostaje się je w zaskakujących sytuacjach.
Wszystko bardzo fajnie, ale wytłumaczy mi ktoś dlaczego, gdy podążam drogą prawości itd. otrzymuję punkty egoizmu za nic? Chodzi o to, że wraz z postępem w grze jest ich coraz więcej... Jest to jakiś błąd, wy też tak macie, o co chodzi?
Z tymi postaciami z jedynki sprawdzę. Co do załogi Normandii to zostało to omówione tu:
https://www.gry-online.pl/poradniki/mass-effect-2/&PART=455
Wszystkie rzeczy "niequestowe" (w tym m.in. rozwój postaci, kupowanie rybek, wątki miłosne) zostaną omówione w atlasie świata.
moje uwagi dot. poradnika. w opisie zadań dot. lokalizacji "Illium" brakuje opisu questu związanego z Gianną Parasini (jeśli jej pomogliśmy w ME1) oraz z Conradem Vernerem (Fan z ME1).
Poza tym, przydałby się opis bonusowych umiejętności wybieranych przy tworzeniu nowej postaci (ostatni krok kreatora postaci). Czasami po samej nazwie trudno skojarzyć do daje nam bonusowa umiejętność, zwłaszcza dla osób zaczynających przygodę z ME2.
PS 1
Stojąc w "kokpicie pilota", ale nie rozmawiając z Jokerem, czasami można posłuchać śmiesznych/ciekawych tekstów. Podobnie z parą mechaników w maszynowni, w stylu Tali ma wiadro na głowie, ale to piękne wiadro :)
PS 2
No nareszcie cos do poczytania do poduszki :), a swoja droga ciekawe ile rzeczy ominelam i opcji przejscia .
@mcklocki --> Odblokuje to nowe opcje dialogowe w trakcie rozmów, dzięki czemu łatwiej będziesz mógł rozwiązać dany problem czy uzyskać jakieś dodatkowe profity (np. zniżkę w sklepie).
co mi da, że bedę sobie robił idealiste albo renegata?
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.


















