Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2007, 12:31

autor: Maciej "Maciej Jałowiec" Jałowiec

Zapowiedziano kolejną część serii Total War

Firma SEGA ogłosiła, że trwają prace nad Empire: Total War, najnowszą odsłoną serii gier strategicznych stworzoną przez studio Creative Assembly.

Firma SEGA ogłosiła, że trwają prace nad Empire: Total War, najnowszą odsłoną serii gier strategicznych stworzoną przez studio Creative Assembly.

Nowa część cyklu przeniesie nas w osiemnastowieczne realia, rzucając w wir wydarzeń związanych z rewolucją przemysłową, walką o niepodległość Stanów Zjednoczonych i próbami objęcia kontroli nad wschodnimi szlakami handlowymi przez imperia ze Starego Kontynentu. W grze dostępne będą trzy duże rejony działania – Europa, Ameryka Północna i Indie.

Najważniejszą nowością w Empire: Total War będą bitwy morskie, w których gracz obejmie pełną kontrolę nad swoimi statkami i ich załogami. Dostępny będzie także zupełnie inny niż w poprzednich częściach wachlarz jednostek naziemnych i uzbrojenia, z bronią palną na czele. Ta ostatnia ma wymusić spore zmiany w taktyce stosowanej w trakcie starć na lądzie.

Data premiery gry nie została jeszcze ujawniona. Na razie możemy zadowolić się tylko pierwszymi udostępnionymi screenshotami. Więcej o serii Total War możecie przeczytać w naszej encyklopedii gier.

Zapowiedziano kolejną część serii Total War - ilustracja #1
Zapowiedziano kolejną część serii Total War - ilustracja #2

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej