Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 kwietnia 2008)

Zapowiedziano Legend of Golden Plume, opóźniono premiery Spectral Force 3 i Summon Night: Twin Age, organizacja Guinness World Records zainteresowana premierą GTA IV, Xbox Live Arcade bez aktualizacji, JoWood planuje nową produkcję – zapraszamy Was do lektury wtorkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Zapowiedziano Legend of Golden Plume, opóźniono premiery Spectral Force 3 i Summon Night: Twin Age, organizacja Guinness World Records zainteresowana premierą GTA IV, Xbox Live Arcade bez aktualizacji, JoWood planuje nową produkcję – zapraszamy Was do lektury wtorkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Citroen C4

W sieci zadebiutowała darmowa gra wyścigowa poświęcona Citroenowi C4, silnie promowanemu samochodowi francuskiego koncernu, którego powinniście kojarzyć dzięki reklamom telewizyjnym. Jedną z głównych ról odgrywał robot powstały w wyniki transformacji jednego z egzemplarzy C4. Citroen C4 Robot zostało wyprodukowane przez firmy Sobee Software oraz 2GEN. Pozycję znajdziecie m.in. w tym miejscu.

Legend of Golden Plume

Legend of Golden Plume będzie taktyczną produkcją należącą do szeroko rozumianego gatunku MMOcRPG. Z racji tego, iż zostanie ona przeznaczona głównie dla najmłodszych miłośników tego typu zabawy, znajdziemy w niej wiele odniesień do baśni oraz dziecięcych marzeń o cudownych i ciepłych krainach. Produkcja umożliwi graczom nawiązywanie przyjaźni, wykonywanie prostych zadań zleconych przez NPC-ów, a także walkę z bajkowymi potworami na specjalnie wydzielonych obszarach. W grze znajdzie się ponadto silnie rozbudowany system kreacji głównego bohatera. Otwarte beta-testy Legend of Golden Plume rozpoczną się w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Tuż po nich nastąpi oficjalny debiut produkcji.

Spectral Force 3

Z informacji opublikowanych przez firmę Atlus USA wynika, że debiut ciekawie zapowiadającej się pozycji o tytule Spectral Force 3 nie nastąpi 27 maja. Strategiczne jRPG powstające z myślą o konsoli Xbox 360 trafi do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych dopiero 29 lipca. W chwili obecnej nie znamy żadnych danych dotyczących premiery europejskiej.

Summon Night: Twin Age

Opóźnieniu uległa także amerykańska premiera Summon Night: Twin Age, action-RPG powstającego na przenośnego Nintendo DS. Sprzedaż pozycji rozpocznie się 3 czerwca, a nie, jak pierwotnie planowano, 20 maja. Póki nie znamy szczegółów mogących dotyczyć debiutu europejskiego.

Bethesda Softworks

Grupa ZeniMax Media, firma matka względem słynnej Bethesda Softworks, poinformowała o otwarciu nowego, azjatyckiego oddziału swojego koncernu. Filia zlokalizowana w japońskim Tokio będzie się zajmować rozpowszechnianiem najnowszych produkcji Bethesdy na obszarze krajów Dalekiego Wschodu. Wśród produkcji już zapowiedzianych znajduje się m.in. Fallout 3.

Xbox Live Arcade

W związku z dzisiejszą premierą Grand Theft Auto IV w ramach usługi Xbox Live Arcade nie zadebiutuje żadna nowa produkcja, poinformował Major Nelson. Związane jest to z faktem, iż zapewne zdecydowana większość użytkowników konsoli zajmie się rozgryzaniem przygód Nico Bellica, nie odnotowując premiery nowego tytułu w ofercie XBLA.

Grand Theft Auto IV

Zarządcy Guinness World Records poinformowali, że będą się bacznie przyglądać debiutującej dzisiaj produkcji o tytule Grand Theft Auto IV pod kątem możliwości pobicia wielu światowych rekordów. Największa tegoroczna premiera przyciąga zatem uwagę nie tylko graczy lub negatywnie nastawionych analityków bądź psychologów, ale także neutralnie nastawione organizacje. Członkowie Guinness World Records już od dłuższego czasu analizują rynek gier, w tym fenomen serii GTA. Dotychczas mogła się ona pochwalić ośmioma rekordami, w tym: najlepiej sprzedająca się gra 2001 i 2002 roku (GTA III, GTA Vice City), najbardziej liczny dubbing w historii gier (GTA San Andreas), czy najlepiej sprzedająca się pozycja w całej historii PS2 (GTA Vice City).

City of Heroes

Produkcja MMO o tytule City of Heroes obchodzi właśnie czwartą rocznicę istnienia w elektronicznym świecie gier. W związku z nią producenci gry podziękowali i pogratulowali wszystkim osobom zaangażowanym w jej tworzenie, jak i zwykłym graczom, bez których nie mogłoby być tego sukcesu.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Line Rider

Battlefield: Bad Company

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

Overlord: Raising Hell

Line Rider

Battlefield: Bad Company - poradnik – ja przetrwać w multi

Battlefield Heroes

GTA IV - Niko Bellic

Iron Man - Z dziennika developera #4

Race Driver: GRID - drift

Bionic Commando Rearmed - multiplayer

Valkyria Chronicles

BAJA - fizyka

World in Conflict: Soviet Assault

gry