Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2008, 09:59

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 maja 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie” znajdziecie kilka słów o japońskich erpegach, nowe kolory DS-ów, golfowe szaleństwo, nowy album muzyczny do Rock Band, milion GRIDów, i przyszłotygodniową ofertę Steama. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie” znajdziecie kilka słów o japońskich erpegach, nowe kolory DS-ów, golfowe szaleństwo, nowy album muzyczny do Rock Band, milion GRIDów, i przyszłotygodniową ofertę Steama. Zapraszamy do lektury.

Lost Odyssey

Lost Odyssey jest drugą grą Hironobu Sakaguchi powstałą z myślą o amerykańskiej konsoli Microsoftu. Przygoda nieśmiertelnego Kaima nie pamiętającego wydarzeń ze swej przeszłości właśnie doczekała się pierwszego dodatku, który od jutra każdy zainteresowany będzie mógł ściągnąć z Xbox Live Marketplace. Seeker of the Deep wprowadzi nowego bossa i rzadki przedmiot, a jego cenę wyznaczono na 400MSP.

Infinite Undiscovery

Skoro jesteśmy już przy japońskich erpegach, to warto również wspomnieć, że firma Square Enix ogłosiła datę północnoamerykańskiej premiery gry Infinite Undiscovery na 2 września tego roku. Data premiery europejskiej na razie pozostaje tajemnicą.

Nintendo DS

Nintendo ogłosiło, że od 13 czerwca wprowadzi do Europy trzy nowe wersje kolorystyczne konsolek NDS. Będą to kolory czerwony, turkusowy i zielony. Cena urządzeń została ustalona na poziomie 99 funtów (ok. 420 złotych)

Hot Shots Golf: Open Tee 2

Najnowsza odsłona serii Hot Shots Golf, tym razem przeznaczona dla konsoli PlayStation Portable właśnie osiągnęła złoty status. Amerykańska premiera gry odbędzie się 3 czerwca.

Soul Calibur 4

Francuski Ubisoft, będący europejskim wydawcą najnowszej bijatyki ze stajni Namco Bandai, czyli Soul Calibur 4, poinformował, że premiera tego tytułu została wyznaczona na 1 sierpnia. Gra pojawi się w dwóch wersjach – na Xboksa 360 i PlayStation 3. Jak pamiętamy, w SC4 znajdą się również grywalne postacie Yody i Dartha Vadera. Niestety, na każdą z platform trafi tylko jedna z nich - kojarzony z kolorem zielonym Xbox otrzyma Yodę, czarna PS3 Vadera.

Race Driver: Grid

Według serwisu Boomtown, wersję demonstracyjną najnowszych wyścigów Codemasters, zatytułowanych Race Driver: GRID ściągnięto ponad milion razy z samej tylko usługi Xbox Live Marketplace. Premiera gry odbędzie się 30 maja. GRID trafi do posiadaczy pecetów, Xboksów 360, PlayStation 3, a w przyszłości także Nintendo DS.

Eternity’s Child

W rozmowie z blogiem Destructoid, Luc Bernard, autor ciekawych gier platformowych, wokół którego ostatnio wyrosło sporo kontrowersji związanych z jego pomysłem nawiązania w jednej z gier do obozów koncentracyjnych, zapowiedział, że w przyszłym tygodniu do usługi Steam trafi jego najnowsze dzieło, Eternity’s Child. Koszt programu ustalono już ponoć na 4.99 dolary.

Rock Band

Harmonix wspólnie z MTV Games zaanonsowali udostępnienie do ściągnięcia za odpowiednią opłatą drugiego pełnego albumu muzycznego. Od wtorku, 27 maja posiadacze Xboksów 360 będą mogli zagrać wszystkie utwory z debiutanckiej płyty zespołu The Cars, uznaną przez magazyn Rolling Stone za jeden z pięciuset najważniejszych albumów wszechczasów. Jego cenę ustalono na 14.99 dolarów (1200 punktów Microsoftu). Chętni będą mogli także ściągnąć pojedyncze piosenki, których koszt wyniesie 1.99 dolar (160 punktów Microsoftu) za sztukę. W usłudze PlayStation Store oferta ta pojawi się nieco później, bo 29 maja.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Space Invaders Extreme

Tom Clancy’s EndWar

Spore

Arkanoid DS

Guitar Hero 4

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Facebraker

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

LEGO Batman: The Videogame

Spore

Guitar Hero 4

gry