Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2008, 12:14

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 listopada 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: startuje Heavy Metal, rekordowo w World of Warcraft, kolejny dodatek do Metal Gear Online już za tydzień, finanse Infogrames, bardzo dobre wyniki LittleBigPlanet, Square Enix otwiera się na Zachód, piąty dodatek do Everquesta II. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: startuje Heavy Metal, rekordowo w World of Warcraft, kolejny dodatek do Metal Gear Online już za tydzień, finanse Infogrames, bardzo dobre wyniki LittleBigPlanet, Square Enix otwiera się na Zachód, piąty dodatek do Everquesta II. Życzymy miłej lektury.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Od dzisiaj do 1 grudnia potrwa specjalny live event o nazwie Heavy Metal, w którym mogą wziąć udział wszyscy gracze Warhammer Online: Age of Reckoning. Pełni on równocześnie funkcję etapu przygotowującego do przybycia dwóch nowych klas postaci: Empire Knight of the Blazing Sun oraz the Dark Elf Black Guard. Osoby, które pomyślnie przejdą wszystkie wyzwania rzucone przez twórców, uzyskają wcześniejszy dostęp do obu klas.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Europejska gildia TwentyFifthNovember (nazwa tymczasowa) poinformowała za pośrednictwem serwisu Eurogamer o pokonaniu bossów we wszystkich raidach udostępnionych w ramach najnowszego dodatku do World of Warcraft, noszącego tytuł Wrath of the Lich King. Potrzebowała na to zaledwie trzech dni.

Metal Gear Online: MEME Expansion

Już za tydzień, tj. we wtorek 25 listopada, dojdzie do oficjalnego debiutu MEME Expansion, kolejnego dodatku do sieciowej strzelaniny Metal Gear Online. W jego skład wejdą m.in. dwie nowe postaci (Liquid Ocelot i Mei Ling), trzy mapy oraz opcja prowadzenia turniejów.

Infogrames

W okresie od kwietnia do września 2008 roku firma Infogrames osiągnęła przychód na poziomie 131,8 milionów euro, co oznacza wzrost o 44,5% w stosunku do danych z zeszłego roku. Nie uchroniło to firmy przed odnotowaniem strat, które wyniosły 50,6 milionów euro. Wpłynęła na to nie tylko niższa niż zakładano sprzedaż gier, ale także zapaść na rynkach finansowych.

Strong Bad's Cool Game for Attractive People

W sieci zadebiutowała wersja demonstracyjna finalnego, czwartego epizodu pecetowej gry Strong Bad's Cool Game for Attractive People. Wszyscy zainteresowani znajdą ją m.in. w tym miejscu.

LittleBigPlanet

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment poinformował, że fani LittleBigPlanet stworzyli już ponad 84 tysiące autorskich poziomów, w które zagrano w sumie już 27 milionów razy. Imponując wynik, zważywszy, że premiera odbyła się stosunkowo niedawno (27 października w Stanach i 3 listopada w Europie).

Square Enix

Japońska firma Square Enix zdecydowała się na otwarcie w Los Angeles wewnętrznego studia deweloperskiego. Zajmie się ono produkcją oryginalnej gry akcji. Szczegóły na jej temat poznamy zapewne już wkrótce.

Playboy

W grudniowym wydaniu magazynu Playboy (edycja amerykańska) zamieszczony został artykuł, w którym czytelnicy mogą się zapoznać ze zdjęciami nagich, wirtualnych pań. Znalazły się wśród nich panny z gier Afro Samurai, Ride To Hell, Velvet Assassin, Saints Row 2, Domination oraz Rise of the Argonauts. To już piąte tego rodzaju przedsięwzięcie Playboy'a.

Guitar Hero: World Tour

Zapowiedziany niedawno zestaw utworów Jimiego Hendrixa do Guitar Hero: World Tour nie będzie dostępny na konsoli Nintendo Wii. Powodem jest to, że firma nie pozwala umieszczać w Wii Store dwa razy tego samego utworu. Niemożliwe jest więc oferowanie graczom pojedynczych piosenek i zarazem zestawu, który pozwalałby kupić je po niższej cenie.

Everquest II

The Shadow Odyssey, piąty dodatek do MMORPG Everquest II, trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Gracze mogą go znaleźć w wybranych sklepach i w ofercie serwisu http://www.station.com. Cena dodatku została ustalona na poziomie 39,95 dolarów. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona

NHL 09

Secret Files: Tunguska

Left 4 Dead

Twierdza: Krzyżowiec

Sushi Academy

Mirror's Edge

Silent Hill: Homecoming

Madagascar: Escape 2 Africa

Call of Duty: World at War - Final Fronts

Muramasa: The Demon Blade

Caveman Rock

Bratz: Super Babyz

Need for Speed: Undercover

World of Goo

Galerie filmów

... oraz filmy:

Kingdom Under Fire II

EA Sports Active

50 Cent: Blood on the Sand

Age of Conan: Hyborian Adventures

Shaun White Snowboarding

Bionic Commando

Need for Speed: Undercover

Still Life 2

gry