Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2009, 11:40

Wieści ze świata (Killzone 2, Dante's Inferno, Prince of Persia) 21/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź niekonwencjonalnego Retro/Grade, data premiery kolejnego DLC do Killzone 2, komiks na podstawie Dante’s Inferno, plakaty reklamujące film Prince of Persia, nowa gra ekipy 2D Boy i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź niekonwencjonalnego Retro/Grade, data premiery kolejnego DLC do Killzone 2, komiks na podstawie Dante’s Inferno, plakaty reklamujące film Prince of Persia, nowa gra ekipy 2D Boy i inne. Zapraszamy do lektury.

Retro/Grade

Retro/Grade – niekonwencjonalna strzelanina autorstwa 24 Caret Games – zostanie wydana na PlayStation 3 w ramach serwisu PlayStation Store. Jej unikalność polega na tym, że gramy w nią tak naprawdę „od końca” (całość obrazuje najlepiej ten filmik). W tle przygrywa nam natomiast oldschoolowy podkład muzyczny, mający wpływ na akcję. Gra doczekała się już wersji demonstracyjnej na pecety, lecz najprawdopodobniej nie zostanie wydana na tę platformę. Retro/Grade doczekało się dwóch nominacji do nagród Independent Games Festival 2009. Póki co nie znamy jednak ani daty premiery, ani ceny gry.

Killzone 2

Poznaliśmy datę premiery kolejnego zestawu map do strzelaniny Killzone 2. DLC o tytule Napalm & Cordite zostanie wydany już pojutrze, 23 lipca. W jego skład wejdą dwie nowe lokacje – Suljeva Cliffside oraz Arctower Landing. Ponadto dodatek wprowadza do rozgrywek multiplayer dwa rodzaje broni znane dotąd tylko z opcji dla pojedynczego gracza: miotacz ognia VC1 i spluwę energetyczną Boltgun 4400. Póki co nie znamy ceny DLC, ale może się spodziewać, że zostanie ona ustalona na podobnym poziomie, co w dwóch poprzednich przypadkach – 5,99 dolara.

Shattered Horizon

Firma Futuremark Game Studios w dosyć niecodzienny sposób zdecydowała się uczcić 40 rocznicę lądowania statku Apollo 11 na Księżycu. Dokonała tego poprzez publikację dwóch okolicznościowych zrzutów ekranowych prezentujących strzelaninę FPP Shattered Horizon, której premiera w wersji na PC planowana jest na listopad 2009 roku. Jeden z nich prezentujemy poniżej.

Wieści ze świata (Killzone 2, Dante's Inferno, Prince of Persia) 21/07/09 - ilustracja #1

Dante’s Inferno

Powstaje komiks na podstawie gry Dante’s Inferno. Producent dzieła, studio Visceral Games tworzy go wspólnie z firmą DC Comics/WildStorm. Na komiks złoży się sześć albumów. Pierwszy trafi do sprzedaży w grudniu bieżącego roku. Głównymi autorami są scenarzysta Christos Gage (pracował przy Thunderbolts: Secret Invasion oraz X-Men/Spider Man), a także rysownik Diego Latorre (twórca Hulk: Broken Worlds).

Izrael

Izraelska sieć kablowa Hot uruchomiła pierwszy, w pełni działający system streamowania gier (pecetowych). Sygnał – dźwięk oraz grafika – przesyłany jest oczywiście przez złącza kablowe. System stanowi w tej chwili konkurencje dla nagłośnionych OnLive oraz Gaikai, które jednak ciągle znajdują się w fazie testów. Specjaliści sugerują, że firma Hot będzie chciała wprowadzić swoją usługę na rynkach europejskich i w Stanach Zjednoczonych na przełomie 2009 i 2010 roku.

Prince of Persia

Serwis Kotaku uzyskał dostęp do pierwszych plakatów reklamującym film Prince of Persia: The Sands of Time, w którym główną rolę odegra Jake Gyllenhaal. Trzeba przyznać, że prezentują się one wyjątkowo profesjonalnie. Czy tak samo dobrze wypadnie sam film? Jego premiera odbędzie się 28 maja 2010 roku.

Metalocalypse: Dethgame

W trakcie przyszłotygodniowej imprezy Comic-Con firma Konami ujawni pierwsze szczegóły na temat gry Metalocalypse: Dethgame, mającej zadebiutować w ofercie PlayStation Network i Xbox Live. Gra powstaje przy współudziale stacji telewizyjnej Cartoon Network, na łamach której nadawany jest animowany serial pod tym samym tytułem. Opowiada on o przygodach grupy heavy metalowców.

Star Wars: The Force Unleashed

W tym tygodniu promocją Deal of the Week objęty został DLC o tytule Apprentice Mission Pack przeznaczony dla posiadaczy gry akcji Star Wars: The Force Unleashed. Jego cena spadła do poziomu 400 punktów MS (oryginalnie 800 punktów MS).

2D Boy

Ekipa 2D Boy poinformowała, że ich nowa produkcja zostanie wydana w ramach serwisu WiiWare, a więc platformą docelową jest konsola Nintendo Wii. Przypominamy, że studio jest producentem rewelacyjnego World of Goo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Code of Honor 3

FIFA 10

Hero's Journey

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Order of War

Teenage Mutant Ninja Turtles Smash-Up

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Guitar Hero 5

Chronicles of Mystery: The Tree of Life

MySims Agents

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Pro Evolution Soccer 2010

Star Wars: The Old Republic

Mafia II

Gramy w Velvet Assassin Gramy!

gry