Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2009, 11:43

autor: Vercetti

Dragon Age PC w Polsce także z oryginalnymi głosami

W miniony piątek informowaliśmy o pierwszych próbkach dźwiękowych z polskiej wersji cRPG Dragon Age: Początek, dzięki którym mogliśmy przekonać się, jak będą brzmieć wypowiedzi bohaterów w rodzimej edycji gry. Dzisiaj światło dzienne ujrzała wiadomość, że polska edycja produktu będzie zawierać także angielską ścieżkę dźwiękową.

W miniony piątek informowaliśmy o pierwszych próbkach dźwiękowych z polskiej wersji cRPG Dragon Age: Początek, dzięki którym mogliśmy przekonać się, jak będą brzmieć wypowiedzi bohaterów w rodzimej, pecetowej edycji gry. Dzisiaj światło dzienne ujrzała wiadomość, że polska wersja produktu będzie zawierać także angielską ścieżkę dźwiękową.

Dragon Age PC w Polsce także z oryginalnymi głosami - ilustracja #1

Jak informuje strona bioworld.ea.pl, użytkownicy komputerów osobistych, którzy zakupią Dragon Age’a w naszym kraju, będą mieli do wyboru dwa warianty rozgrywki:

  1. wersję z polskimi głosami i napisami;
  2. wersję z angielskimi głosami i polskimi napisami.

Powyższe informacje dotyczą jedynie posiadaczy PC. Na razie firma Electronic Arts Polska nie komentuje możliwości wyboru wersji językowych w edycjach na PS3 i X360, które według pierwszych zapowiedzi również miały być spolonizowane.

Nad powstawaniem rodzimej wersji Początku pracuje 80 aktorów, spośród których najbardziej znanym jest Piotr Fronczewski, wcielający się w postać wojownika Stena. Efekty prac ekipy lokalizacyjnej poznamy jesienią. Premiera Dragon Age’a została zaplanowana na październik bieżącego roku.