Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2004, 17:12

autor: Fajek

Warcraft... planszowy!

Każdemu graczowi znana jest seria gier komputerowych Warcraft, na czele z najnowszą odsłoną - Warcraft'em III. Teraz ta rewelacyjna gra doczekała się wersji w postaci gry planszowej!

Każdemu graczowi znana jest seria gier komputerowych Warcraft, na czele z najnowszą odsłoną - Warcraft'em III. Teraz ta rewelacyjna gra doczekała się wersji w postaci gry planszowej!

W rozgrywce może brać udział od 2 do 4 osób na zmiennej mapie (składa się ona z elementów, które można układać na mnóstwo różnych sposobów tworząc "scenariusze" potyczki). Do boju prowadzimy Orki, Ludzi, Elfów lub Nieumarłych, każda z ras dysponuje unikalnym zestawem jednostek, czarów i umiejętności specjalnych.

W planszowym Warcrafcie buduje się bazę, zbiera surowce, stawia budynki i trenuje jednostki. Mechanika gry jest bardzo dobrze przemyślana, a przy tym nieskomplikowana, co sprawia, że gra jest dynamiczna i ciekawa.

Gra została wydana w USA i kilka dni temu sprowadzona do Polski przez sklep internetowy www.REBEL.pl, który specjalizuje się w grach planszowych, komputerowych oraz RPG i karcianych.

„Po kilku tygodniach walki z urzędem celnym - udało nam się sprowadzić 4 egzemplarze planszowe Warcrafta.” - mówi Piotr Kątnik, właściciel sklepu i fascynat gier – „Pierwsze trzy egzemplarze rozeszły się wśród stałych klientów, zanim jeszcze zdążyliśmy opublikować informację w naszym sklepie internetowym! Dlatego zdecydowaliśmy o wystawieniu ostatniego egzemplarza na aukcji Allegro.”.

Ten ostatni egzemplarz może być Twój! Zajrzyj pod ten adres.

Warcraft jest wydany w lakierowanym, kartonowym pudełku, z drewnianymi klockami i mapą oraz kartami postaci na twardym, lakierowanym papierze. Idealnie nadaje się na prezent oraz stanowi obowiązkową pozycję każdego prawdziwego miłośnika serii!