Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2007, 18:00

autor: Maciej "Maciej Jałowiec" Jałowiec

W SKATE zagramy jesienią

Electronic Arts zdradziło już kiedy SKATE, czyli odpowiedź na serię Tony Hawk, pojawi się w sklepach. Wiemy także, kiedy udostępnione zostanie demo gry.

Electronic Arts zdradziło już kiedy SKATE, czyli odpowiedź na serię Tony Hawk, pojawi się w sklepach. Wiemy także, kiedy udostępnione zostanie demo gry.

Premiera SKATE na Xboxa 360 odbędzie się 14 września. Posiadacze konsoli PlayStation 3 będą musieli poczekać trochę dłużej, mówiąc ściślej – do piątego października.

Użytkownicy usługi Xbox Live! dostaną możliwość przetestowania wersji demonstracyjnej gry w dniu 15 sierpnia. Niestety, nie wiadomo czy demo kiedykolwiek będzie dostępne za pośrednictwem PlayStation Network.

SKATE jest grą traktująca o jeździe na deskorolce. Za niniejszy produkt odpowiada EA Black Box z siedzibą w Vancouver. Zanim developerzy zabrali się za przygotowywanie omawianej pozycji z myślą o platformie PlayStation 3 i Xbox 360, uczestniczyli w tworzeniu m.in. obu odsłon Need for Speed: Underground.

Bardzo ważnym aspektem SKATE jest realizm. Próżno tu więc szukać efektownych popisów w rodzaju wyskoków na wysokość kilku pięter. Zamiast tego mamy naturalnie funkcjonujący system fizyczny, więc wrażenia z wirtualnej jazdy na deskorolce są bliskie rzeczywistym (wyłączając oczywiście poobcierane kończyny, złamane szczęki, rozbite głowy etc.).

Więcej o grze:

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej