Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 09:42

autor: Karolina Talaga

Vivendi Games na targach E3

Firma Vivendi Games postanowiła wreszcie podzielić się z szerokim gronem czytelników listą produkcji, jakie zamierza zaprezentować podczas tegorocznych, rozpoczynających się już jutro, targów E3.

Firma Vivendi Games postanowiła wreszcie podzielić się z szerokim gronem czytelników listą produkcji, jakie zamierza zaprezentować podczas tegorocznych, rozpoczynających się już jutro, targów E3. Poniżej znajdziecie pełny spis tytułów, jakie znajdą się na stoisku Vivendi, oraz ich krótkie opisy.

World of Warcraft: The Burning Crusade - pierwszy, pełnoprawny dodatek do World of Warcraft - wielokrotnie nagradzanej, popularnej na całym świecie gry MMOcRPG firmy Blizzard Entertainment. Opisywany add-on rozszerza wirtualny świat programu o mnóstwo nowych materiałów, począwszy od nowych ras do wyboru dla prowadzonych postaci, a skończywszy na zupełnie nowym kontynencie oddanym do eksploracji.

Scarface: The World is Yours - gra akcji/TPP, kierowana zdecydowanie do starszych graczy, której fabuła luźno nawiązuje do filmu Scarface (Człowiek z blizną) z 1983 roku, w reżyserii Briana de Palmy i ze świetnym Alem Pacino w roli głównej. Gracze wcielają się tutaj w rolę gangstera Tony'ego Montany, by razem z nim poznać przestępczy półświatek słonecznego miasta Miami.

Eragon - fabuła programu zostanie oparta o nadchodzący obraz kinowy pod tym samym tytułem, którego scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści, autorstwa młodego pisarza Christophera Paoliniengo. Eragon to opowieść o młodym chłopaku, który pewnego dnia znajduje tajemniczy, niebieski kamień. Owe znalezisko okazuje się być jajem, z którego wykluwa się smoczyca...

World in Conflict - strategia czasu rzeczywistego, zaprojektowana przez twórców hitowej serii Ground Control, czyli szwedzką firmę Massive Entertainment. Program umożliwili nam wcielenie się w militarnego dowódcę i wzięcie udziału w globalnym konflikcie zbrojnym.

F.E.A.R. 360 - pierwszoosobowa strzelanina tworzona z myślą o posiadaczach Xboksów 360. W stosunku do swojego PeCetowego pierwowzoru, konsolowy F.E.A.R. będzie znacznie rozbudowany, zarówno w trybie single, jak i multiplayer.

F.E.A.R. Extraction Point - pierwszy oficjalny dodatek do strzelaniny F.E.A.R. Akcja programu rozpocznie się dokładnie tam, gdzie zakończyła się historia przedstawiona we właściwej grze. Ponownie zmierzymy się z Almą, którą będziemy ścigać przez pewne miasto, najprawdopodobniej zniszczone przez jakiś kataklizm. Autorzy obiecują wiele nowych, oryginalnych lokacji, rodzajów broni, a także przeciwników.

TimeShift - trójwymiarowa gra akcji/FPS, za której stworzenie odpowiada studio developerskie Saber Interactive, znane dotychczas z produkcji przeciętnej strzelaniny o nazwie Will Rock. Tym razem wspomniani twórcy zaoferowali nam produkt, który spośród konkurencyjnych tytułów wyróżnia się innowacyjną opcją, umożliwiającą manipulowanie czasem.

Caesar IV - kolejna, czwarta już odsłona popularnego cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy oraz zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego.

Miami Vice: The Game - kolejna próba przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości realiów, znanych z pamiętnego serialu telewizyjnego, którego polski tytuł brzmi Policjanci z Miami. Jednakże w odróżnieniu od gry firmy Davilex Games z 2004 roku dla PC, PlayStation 2 i Xbox, omawiany produkt powstał w brytyjskim studiu Rebellion i bazuje nie tyle na rzeczonym cyklu, co na jego kinowej adaptacji w reżyserii Michaela Manna.

Freestyle Street Basketball – sportowa gra MMO, podejmująca temat zmagań w koszykówce ulicznej. Trzonem rozgrywki są więc mecze 3 na 3 zawodników, z uwzględnieniem większości manewrów spotykanych na tradycyjnych boiskach.

50 Cent: Bulletproof - (edycja dedykowana platformie PSP) program należy do gatunku gangsterskich gier TPP, a my wcielając się w rapera 50 Centa, zostajemy wprowadzeni w mroczny półświatek mafii, narkotyków, pieniędzy i czarnej muzyki.