Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2020, 17:02

autor: Czaruś

The Sims 5, Dragon Age 4, BF 6 oraz 35 innych gier trafi na PS5

Skany z najnowszego numeru brytyjskiego Official PlayStation Magazine obiegły świat. Przedstawiają one listę 38 gier, które trafią na PS5. Wśród zamieszczonych tam pozycji są takie tytuły jak The Sims 5, Dragon Age 4, BF 6 oraz Sniper Elite 5.

W SKRÓCIE

  • Wyciekły skany z najnowszego numeru brytyjskiego Official PlayStation Magazine.
  • Jest tam lista 38 gier, które mają się ukazać na PS5.
  • Znajdują się na niej takie tytuły jak Battlefield 6, The Sims 5, Sniper Elite 5 czy Dragon Age 4.

Od kilku dni po sieci krążą skany z brytyjskiego Official PlayStation Magazine, który ukaże się 2 czerwca (są one zamieszczone na końcu wiadomości). Widnieje tam lista 38 gier mających trafić na PS5. Wśród nich są takie tytuły jak Battlefield 6, Sniper Elite 5, The Sims 5 oraz Dragon Age 4. O ile powstawanie tych gier nie jest zaskoczeniem, o tyle deweloperzy pilnie strzegą informacji o nich. To się może jednak zmienić już wkrótce. W magazynie widnieje oficjalne potwierdzenie, że przyszły numer będzie obfitszy w szczegóły o Battlefield 6 (czasopismo wychodzi co miesiąc). Można się jednak spodziewać, że to nie jedyna gra z wyżej wymienionych, o której dowiemy się nieco więcej w najbliższym czasie. Przed nami jest okres bogaty w wydarzenia branżowe, a konsolowi giganci lada moment zaczną się prześcigać w pokazywaniu nam tytułów zmierzających na ich platformy. Jest to wręcz idealny moment, aby twórcy dzielili się z graczami informacjami na temat swoich gier.

The Sims 5, Dragon Age 4, BF 6 oraz 35 innych gier trafi na PS5 - ilustracja #1
Źródło: playstation.com.

Lista zdradza nam, jakie gry trafią na PS5 w dniu premiery konsoli i nie tylko. Ciekawe jest jednak, że nie ma na niej żadnych gier first-party, czyli powstających w studiach należących do Sony Interactive Entertainment. Informacji o tych prawdopodobnie dostarczy nam już 4 czerwca pokaz japońskiej firmy, mający na celu zaprezentowanie gier nadchodzących na jej nową maszynę.

Lista gier

Oczywiście powyższa lista w żadnym razie nie jest kompletna. Nie mówimy tutaj jedynie o braku mniejszych tytułów, ale nie ma na niej np. Cyberpunka 2077. Choć oficjalnie wersja gry na PS5 nie została jeszcze potwierdzona, to chyba możemy się zgodzić, że jest mało prawdopodobne, aby produkcja „Redów” na tę konsolę nie trafiła. Dodatkowo Sony poinformowało deweloperów, że tytuły, które trafią na PS4 po 13 lipca tego roku, muszą być kompatybilne z jego następcą.

The Sims 5, Dragon Age 4, BF 6 oraz 35 innych gier trafi na PS5 - ilustracja #2
Źródło: playstationlifestyle.net
The Sims 5, Dragon Age 4, BF 6 oraz 35 innych gier trafi na PS5 - ilustracja #3
Źródło: playstationlifestyle.net