Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Quantum Error (PS5)
OkładkaQuantum Error (PS5)

Quantum Error

Połączenie FPS-a i survival horroru w realiach science fiction. W Quantum Error przemierzamy zaatakowaną przez nieznanego wroga siedzibę firmy Monad i stawiamy czoła agresywnym, zmutowanym ludziom.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | survival horror | FPS | horror | TPS | indie | strzelanki

Quantum Error Premiera

3lis2023

PS5

2024

PC XSX

Quantum Error jest produkcją z pogranicza FPS-ów i survival horrorów. Tytuł został opracowany przez niezależne amerykańskie studio TeamKill Media. Mowa o zespole składającym się z czterech braci, który wcześniej dostarczył mroczną grę akcji pod tytułem Kings of Lorn: The Fall of Ebris.

Fabuła

Akcja Quantum Error toczy się w przyszłości. W świecie gry ludzie korzystają ze specjalnych implantów opracowanych przez firmę Monad, które po wszczepieniu do układu nerwowego zmieniają ich w cyborgi pracujące na swoistym autopilocie. Kiedy główna siedziba korporacji została zaatakowana przez nieznanego wroga, zadanie uratowania ocalałych zostaje powierzone dwóm strażakom – Jacobowi Thomasowi i jego partnerowi, czyli Shane’owi Costa. Na miejscu okazuje się jednak, że z całym personelem placówki stało się coś bardzo niedobrego, przez co misja zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

Mechanika

W Quantum Error akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając mroczne pomieszczenia placówki musimy nieustannie zachowywać czujność. W cieniach czają się bowiem agresywni oraz mniej lub bardziej zmutowani ludzie, którym stawiamy czoła, robiąc użytek z broni palnej. Poza tym podczas rozgrywki musimy rozglądać się za wskazówkami rzucającymi nowe światło na wydarzenia, które miały tu miejsce. Od czasu do czasu zajmujemy się również rozwiązywaniem zagadek środowiskowych oraz pokonywaniem przeszkód terenowych, do czego wykorzystujemy zawodowe umiejętności bohaterów.

Kwestie techniczne

Choć Quantum Error jest tytułem międzygeneracyjnym, gra powstała przede wszystkim z myślą o platformie PlayStation 5. Na piątej konsoli stacjonarnej firmy Sony produkcja wykorzystuje między innymi ray tracing oraz działa w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Zarówno na PlayStation 4, jak i na PlayStation 5 obecny jest natomiast zaawansowany silnik, który dba o to, by znakomita większość napotykanych po drodze obiektów zachowywała się zgodnie z prawami fizyki.

Ostatnia modyfikacja 3 listopada 2023

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Quantum Error

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS5
PC
XSX