Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4PCXONE
Okładka A Rat's Quest: The Way Back Home (Switch)

A Rat's Quest: The Way Back Home

Przygodowa gra akcji z elementami skradanki i platformówki. W A Rat's Quest: The Way Back Home przejmujemy kontrolę nad szczurem Matem próbującym odzyskać wolność u boku swojej ukochanej – myszy imieniem Nat.

Akcji | TPP | skradanki | indie | zwierzęta | przygodowe gry akcji

Okładka A Rat's Quest: The Way Back Home (Switch)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Rat’s Quest: The Way Back Home jest przygodową grą akcji z elementami skradanki i platformówki. Tytuł został opracowany przez niezależne meksykańskie studio The Dreamerians, a jego wydaniem zajęła się firma HandyGames.

Fabuła

Głównym bohaterem A Rat’s Quest: The Way Back Home jest szczur imieniem Mat, który próbuje dotrzeć do swojej ukochanej – myszy zwanej Nat, trzymanej przez ludzi jako zwierzątko domowe – chcąc wraz z nią uciec na wolność. By tego dokonać, gryzoń musi przebyć długą, pełną niebezpieczeństw drogę.

Mechanika

W grze A Rat’s Quest: The Way Back Home akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP); niemniej, w wybranych momentach kamera zmienia położenie, prezentując protagonistę z boku lub w widoku top-down. Niewielkie rozmiary naszego podopiecznego pozwalają mu przeciskać się przez szczeliny i dostawać do trudno dostępnych miejsc. Z drugiej strony sprawiają one, że nawet zwyczajna szafa staje się dla niego rozległym lochem pełnym niebezpieczeństw, z kolei otwarcie drzwi wymaga od niego mozolnej wspinaczki do klamki.

Ponadto na drodze Mata stają rozmaici przeciwnicy – choć dysponuje on nitem, którego używa niczym miecza, oraz guzikiem wykorzystywanym w charakterze tarczy, nie jest on mocarnym wojownikiem zdolnym stawić czoła każdemu niebezpieczeństwu. W związku z tym często musi przekradać się za plecami nieprzyjaciół bądź salwować się ucieczką. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że gra nie prowadzi nas za rękę – nie uświadczymy w niej ani minimapy, ani nawet kompasu, z kolei napotkane problemy można rozwiązywać na rozmaite sposoby.

Kwestie techniczne

A Rat’s Quest: The Way Back Home posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka stylistyce budzącej skojarzenia z animacjami wytwórni Pixar, zwłaszcza zbliżonym tematyką Ratatuj.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A Rat's Quest: The Way Back Home

Wymagania wiekowe A Rat's Quest: The Way Back Home

12+

PC
PS4
XONE
Switch