Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4PS5XSXXONESwitch
Okładka Ultimate Fishing Simulator 2 (PC)
OkładkaUltimate Fishing Simulator 2 (PC)

Ultimate Fishing Simulator 2

Druga część serii symulatorów wędkarstwa, zapoczątkowanej w 2017 roku. Na tle pierwowzoru Ultimate Fishing Simulator 2 wyróżnia się przede wszystkim za sprawą nowych łowisk i możliwości wędkowania w różnych porach roku, a także udoskonalonej sztucznej inteligencji ryb.

Symulacje | FPP | TPP | wędkarstwo | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Fishing Simulator 2 Premiera

2022

PC

producent: MasterCode wydawca: Ultimate Games

Gry podobne do Ultimate Fishing Simulator 2

Fishing Planet

Ultimate Fishing Simulator

Fishing Sim World

Ultimate Fishing Simulator 2 to druga odsłona polskiego cyklu symulatorów wędkarstwa, zapoczątkowanego w 2017 roku. Produkcja została opracowana przez studio MasterCode, a jej wydaniem zajęła się firma Ultimate Games.

Mechanika

W Ultimate Fishing Simulator 2 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej (FPP) lub trzeciej osoby (TPP). Na potrzeby gry przygotowano szereg łowisk inspirowanych prawdziwymi miejscami, wśród których znalazły się egzotyczne lokacje skąpane w promieniach słońca, skute lodem jeziora w zimowej scenerii, a także rwące rzeki w otoczeniu jesiennego krajobrazu. W każdym z nich napotkamy odmienne gatunki ryb, których wygląd i zachowanie oddano z dbałością o szczegóły. W przeciwieństwie do pierwszej części serii, tym razem ryby nie tylko są stale obecne w łowisku, lecz również występują w różnych jego częściach, w zależności od gatunku. Przykładowo, karpia najłatwiej złowić przy piaszczystym dnie, z kolei drapieżniki pojawiają się najczęściej tam, gdzie jest gęsta roślinność. Poza tym ich bytowanie w danym miejscu zależy od pory dnia.

W trakcie zabawy korzystamy z licencjonowanego sprzętu wędkarskiego (na liście jego producentów znajdziemy między innymi firmę Sakura), który pozwala nam na korzystanie z różnorodnych technik łowienia – od metody spławikowej, gruntowej i muchowej, przez spinning, skończywszy na wędkarstwie morskim, podlodowym oraz plażowym. Poza tym możemy zrobić użytek z kamery podwodnej pozwalającej na podglądanie tego, co dzieje się pod powierzchnią wody; da się nie tylko swobodnie ją przemieszczać i obracać, lecz również wykorzystać na przykład do śledzenia zarzuconej przynęty.

Tryby gry

W Ultimate Fishing Simulator 2 można grać zarówno w pojedynkę, jak i w rozbudowanym trybie multiplayer (przez Internet).

Kwestie techniczne

Ultimate Fishing Simulator 2 może się pochwalić przyjemną dla oka grafiką. Dobre wrażenie robi zarówno realistycznie animowana woda, jak i malownicze otoczenie bogate w roślinność.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Ultimate Fishing Simulator 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX